Od konce února 2016 začnou platit dílčí změny na linkách liberecké MHD

MHD v Liberci. Foto: archiv DPMLJ
MHD v Liberci. Foto: archiv DPMLJ

Liberec - Od 28. února 2016 by linka č. 26 ve směru do Stráže nad Nisou z Liberce jezdila podle upraveného jízdního řádu. Změn se dočkají i linky č. 55 či č. 17.

Reklama

Na konci října loňského roku se v hasičárně v Krásné Studánce sešli zástupci vedení města Liberce s místními občany. Ve veřejné debatě zaznělo několik témat. Jedním z požadavků byla také úprava jízdního řádu autobusového spoje č. 26, který do Krásné Studánky jezdí v malých intervalech a nenavazuje na další spoje.

Primátor Tibor Batthyány, spolu s náměstkem pro technickou správu majetku města Tomášem Kyselou a vedoucím odboru správy veřejného majetku Davidem Novotným, přítomné ujistili, že udělají v této věci maximum. A ta chvíle nastala na začátku roku. Návrh na úpravu jízdních řádů bude mít Rada města Liberce k projednání na začátku února.

Od 28. února 2016 by pak linka č. 26 ve směru do Stráže nad Nisou jezdila podle upraveného jízdního řádu. „Realizace je provedena na základě požadavků občanů na zajištění lepší dopravní obslužnosti v dopoledních hodinách. Konkrétně došlo ke zkrácení intervalu v pracovní dny z 60 na 30 minut,“ upřesnil Oskar Zappe, dopravní ředitel Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ).

Zároveň dojde také k prodloužení školního spoje č. 55, který bude nově zajíždět do zastávky Krásná Studánka - zastávka u Medvěda," doplnil.

Dojde také k praktickému sjednocení zastávek příměstské autobusové dopravy (ve směru od Frýdlantu) s městskou hromadnou dopravou v úseku Krásná Studánka – Pavlovice křižovatka, ve spolupráci s KORID-LK. „To umožňuje občanům využít jednotné odbavení v rámci systému IDOL,“ vysvětlil Oskar Zappe.

Na základě připomínek cestujících linky č. 17 (Fügnerova – Aréna) ohledně navýšení počtu spojů plánuje DPMLJ změnu jízdního řádu na této lince, rovněž od konce února. “Tady bude posílena linka o 5 spojů v pracovních dnech v čase od 15.00 do 20.00 hodin, a to během školního roku,“ dodal ředitel Oskar Zappe.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře