Nový městský portál o dopravě probudil mezi občany zájem o řešení nebezpečných úseků na silnicích

Značka, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comZnačka, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Liberec - Na riskantní místa pro chodce i motoristy začali liberecký magistrát aktivně upozorňovat lidé, a to prostřednictvím webu bezpecnadoprava.liberec.cz. Magistrát ho zpřístupnil před nedávnem, aby seznámil veřejnost s body častých dopravních kolizí, které chce do dvou let, s pomocí evropských dotací, odstranit.

Reklama

„Občané na tomto webu mohou připomínkovat navržená opatření, a pokud jejich návrhy budou odpovídat dopravním přepisům a normám, rádi k nim přihlédneme,“ doplnil Tomáš Kysela, náměstek pro technickou správu majetku města. Město také získalo nové podněty od občanů k dalším rizikovým místům v Liberci. I těmi se bude v budoucnu zabývat.

Město o dotaci na bezpečnou dopravu požádá ministerstvo pro místní rozvoj koncem dubna. Evropská podpora má vyřešit minimálně 13 ožehavých dopravních lokalit v Liberci a také umožnit vybudování smíšené stezky pro pěší a cyklisty Rušička – Broumovská, na kterou připravil projekt Městský obvod Vratislavice nad Nisou. Oblíbená trasa je nyní zanedbaná a zarostlá náletovou vegetací. Plánované úpravy přijdou celkem zhruba na 30 milionů korun, přibližně polovinu částky by mohla pokrýt dotace z operačního programu zaměřeného na rekonstrukce, modernizaci a výstavbu chodníků.

Na pozitivní proměny se mohou těšit v Hanychově, na Františkově nebo na Kunratické. Přechody mají zase snížit nehodovost ve Zhořelecké a Londýnské ulici. Pokud by město neuspělo s žádosti o evropské peníze, zkusí později získat podporu z národních programů, například ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu
Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017

Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?
Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů


Komentáře