Nový městský portál o dopravě probudil mezi občany zájem o řešení nebezpečných úseků na silnicích

Značka, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Značka, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Liberec - Na riskantní místa pro chodce i motoristy začali liberecký magistrát aktivně upozorňovat lidé, a to prostřednictvím webu bezpecnadoprava.liberec.cz. Magistrát ho zpřístupnil před nedávnem, aby seznámil veřejnost s body častých dopravních kolizí, které chce do dvou let, s pomocí evropských dotací, odstranit.

Reklama

„Občané na tomto webu mohou připomínkovat navržená opatření, a pokud jejich návrhy budou odpovídat dopravním přepisům a normám, rádi k nim přihlédneme,“ doplnil Tomáš Kysela, náměstek pro technickou správu majetku města. Město také získalo nové podněty od občanů k dalším rizikovým místům v Liberci. I těmi se bude v budoucnu zabývat.

Město o dotaci na bezpečnou dopravu požádá ministerstvo pro místní rozvoj koncem dubna. Evropská podpora má vyřešit minimálně 13 ožehavých dopravních lokalit v Liberci a také umožnit vybudování smíšené stezky pro pěší a cyklisty Rušička – Broumovská, na kterou připravil projekt Městský obvod Vratislavice nad Nisou. Oblíbená trasa je nyní zanedbaná a zarostlá náletovou vegetací. Plánované úpravy přijdou celkem zhruba na 30 milionů korun, přibližně polovinu částky by mohla pokrýt dotace z operačního programu zaměřeného na rekonstrukce, modernizaci a výstavbu chodníků.

Na pozitivní proměny se mohou těšit v Hanychově, na Františkově nebo na Kunratické. Přechody mají zase snížit nehodovost ve Zhořelecké a Londýnské ulici. Pokud by město neuspělo s žádosti o evropské peníze, zkusí později získat podporu z národních programů, například ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře