Nové mobilní kamery budou hlídat rizikové lokality i masové akce

Bezpečnostní kamera. Foto: archiv MojeLiberecko.czBezpečnostní kamera. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Liberečtí strážníci získají tři nové mobilní kamery. Jejich využití bude v rizikových lokalitách města, kde se opakovaně objevují problémy s vandaly, ale také při některých masových sportovních a kulturních akcích.

Reklama

Strážníci již jednu mobilní kameru využívají, jenže její využitelnost je omezená mohutností a závislostí na nepřetržitém připojení k elektrické síti. Tři nové mobilní kamery budou lehké a díky vestavěnému zdroji energie budou schopné vydržet minimálně dva dny bez proudu.

„Proto je bude možné nainstalovat v podstatě kdekoliv. Počítáme s jejich využitím v rizikových lokalitách města, kde se opakovaně objevují problémy s vandaly, ale také při některých masových sportovních a kulturních akcích, kde může hrozit například vykrádání vozidel,“ konstatoval liberecký primátor Tibor Batthyány.

Projekt s celkovými náklady ve výši 270 tisíc Kč je součástí Programu prevence kriminality 2016. Spoluúčast města ve výši 270 tisíc Kč bude hrazena z rozpočtu Městské policie Liberec.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu
Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017

Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?
Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů


Komentáře