Nemocnice ve Frýdlantu může opět operovat. Vyšetřování otravy pacientů stále není ukončeno

Operace, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Operace, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

FRÝDLANT - Po zhruba třech měsících opět začaly operace v soukromé nemocnici ve Frýdlantu. Ty byly pozastaveny poté, co v listopadu 2018 bylo otráveno několik operovaných pacientů.

Reklama

Ve frýdlantské nemocnici mohou zase operovat.

Soukromá nemocnice ze skupiny EUC má za sebou několikanásobné důkladné kontroly, které dopadly dobře. A tak hygienici dali souhlas k obnovení provozu operačních sálů.

"Uskutečnili jsme opatření k bezpečnému chodu sálů. Byly provedeny bezpečnostně technické prohlídky nad rámec legislativy a doporučení výrobců a certifikovaných dodavatelů. Jednalo se například nadstandardní opakované kontroly přístrojů sloužících k operačním výkonům jako jsou sterilizátory a narkotizační přístroje,“ řekl Jiří Madar, ředitel Nemocnice Frýdlant.

"Nastalá situace těžce dopadla na zdravotnický personál, jeho část zůstala kvůli zavřeným operačním sálům doma. Vyhrocenou situaci jsme ustáli, kolektiv to stmelilo a těšíme se na standardní provoz operačních sálů.“

Výkony v operačních oborech budou pokračovat v režimu jednodenní chirurgie. Veškerá oddělení a ambulance (interna, kardiologie, gynekologie, nutriční ambulance a další) pracují v běžném provozu.

Koncem listopadu 2018 došlo ve frýdlantské nemocnici po operaci devíti pacientů ke zhoršení jejich zdravotního stavu. Vedení nemocnice okamžitě uzavřelo operační sály a podalo Policii ČR trestní oznámení na neznámého pachatele.

Příčina otravy krve u pacientů, kteří jsou už všichni z nemocnice doma, dosud nebyla vyšetřena.

Na jejím objasnění se podílel Státní ústav pro kontrolu léčiv, Krajská hygienická stanice a vlastní interní vyšetřovací skupina Nemocnice Frýdlant a podle dosavadních výsledků příčina dosud není známa.

Vše stále šetří Policie ČR, na jejíž výsledky čeká Nemocnice Frýdlant i rodiny operovaných pacientů.

"S pacienty jsme už od prosince v kontaktu a vzájemně se informujeme,“ dodal Jiří Madar, ředitel Nemocnice Frýdlant.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře