Nečekaný obrat? Vlastník nechce Nemocnici Frýdlant prodat

Nemocnice Frýdlant. Foto: archiv Nemocnice Frýdlant
Nemocnice Frýdlant. Foto: archiv Nemocnice Frýdlant

Frýdlant - Nečekaný obrat ve vyjednávání o budoucnosti Nemocnice Frýdlant přišel ze strany vlastníka, společnosti EUC. Ta tvrdí, že nemocnici prodat nechce, Liberecký kraj to zaskočilo.

Reklama

"V dopise, který hejtman Libereckého krake Martin Půta obdržel, EUC nejprve uvádí, že jejím záměrem není nemocnici prodat. Přitom ale od Libereckého kraje požaduje do 18. dubna 2016 předložení nezávazné nabídky na koupi," tvrdí Markéta Dědková z tiskového oddělení kraje.

"Společnost EUC, vlastník Nemocnice Frýdlant, Libereckému kraji ani nikomu jinému neučinila nabídku, jejímž obsahem a záměrem by byl prodej jejího podílu v Nemocnici Frýdlant. Cíl společnosti EUC je Nemocnici Frýdlant nadále provozovat a rozvíjet,” reagoval v prohlášení Jan Blaško předseda představenstva EUC.

"Vedení Nemocnice Frýdlant se podařilo nemocnici stabilizovat. Personál nemocnice se pod vedením ředitele Jiřího Benedikta semknul natolik, že i přes nevybíravou mediální agresi nemocnice funguje. I nadále jsem přesvědčen, že tato nemocnice může plnit důležitou úlohu nejen jako spolehlivý poskytovatel zdravotních služeb ve Frýdlantu a jeho okolí, ale rovněž jako perspektivní součást koncernu EUC,“ komentoval současný stav Jan Blaško.

"Nemocnice Frýdlant sídlí v budovách, které vlastní Město Frýdlant. Jeho zastupitelstvo od léta 2015 hrozí vypovězením nájemní smlouvy. Starosta města Daniel Ramzer přitom minulý týden veřejně prohlásil, že je tato smlouva nevypověditelná," dodal předseda představenstva EUC.

Na tato slova již reagoval liberecký hejtman. "Nepřipustíme, aby 30 tisíc obyvatel Frýdlantského výběžku přišlo o zdravotní péči a muselo za ní dojíždět až do Liberce. Když se objevily problémy, nebylo naším cílem Nemocnici Frýdlant koupit, ale ve stávající situaci to považujeme za nejvhodnější možné řešení,“ uvedl Martin Půta.

"Společnost EUC současně vydala tiskové prohlášení, ve kterém uvádí několik protichůdných informací. Týkají se například možnosti koupě. Není pravdou, že společnost neučinila nabídku, jejímž záměrem by byl prodej nemocnice. Právě cena 35 milionů korun zazněla při ústním jednání, a to ze strany zástupců EUC. Hejtman Martin Půta o jimi předložené nabídce informoval členy rady kraje i předsedy zastupitelských klubů na jednání 5. dubna.  Dopisem poté oslovil předsedu představenstva EUC a.s. a sdělil mu, že Liberecký kraj má vážný zájem o odkoupení 100 % podílu ve společnosti Nemocnice Frýdlant s.r.o. a rada kraje jej zmocnila  k jednání v této věci. Částka, o které by se jednalo v další fázi, by se odvíjela od auditu hospodaření před převzetím společnosti," upřesnila Markéta Dědková z Libereckého hejtmanství.

ČTĚTE: Nemocnice Frýdlant asi změní majitele. Liberecký kraj chce zajistit akutní péči

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře