Na přípravách modernizace krajské nemocnice v Liberci se podílí památkáři

Pohled na nemocnici v Liberci. Foto: archiv KNLPohled na nemocnici v Liberci. Foto: archiv KNL

LIBEREC - Na přípravě modernizace krajské nemocnice v Liberci se budou podílet památkáři. Jejich stanoviska pomohou i při realizaci, aby se co nejméně narušila historická hodnota části města, ve které se část areálu nachází a počítá se s jeho proměnou.

Reklama

„Chceme, aby už při přípravách byly zohledněny připomínky Národního památkového úřadu, abychom předešli zbytečným konfliktům a nedocházelo k podobným situacím, jako v případě Kristiánovy ulice, která vyplynula pouze ze špatné komunikace,“ řekl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

„Památkáři budou mít jeden z poradních hlasů a k jejich stanoviskům nebo doporučením bude přihlíženo,“ podotkl hejtman.

„Pokud se přistoupí k demolici historicky cenných objektů, budeme například žádat zhotovení stavebně historického průzkumu. Trváme na tom, aby byl v následných etapách sledován záměr urbální stopy a s ohledem na to, že se areál nemocnice dotýká památkové zóny, chceme, aby citlivě navázal na sousední zástavbu. Rádi se s věcnými připomínkami do příprav zapojíme,“ uvedl Miloš Krčmář, ředitel liberecké pobočky NPÚ.

Podle profesora Petra Moose, který je členem řídícího výboru projektu modernizace Krajské nemocnice Liberec, není ještě ujasněno, jak bude prostor vypadat.

To vzejde až z architektonické soutěže. Bezpečně zatím víme, že v druhé etapě chceme do části areálů ke Kristiánově ulici umístit stanici záchranné služby nebo centrum lékařské logistiky a telematiky. Spolupráci s památkovým ústavem, i s ohledem na citlivé začlenění, velmi vítáme,“ řekl.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu
Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017

Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?
Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů


Komentáře