Na přípravách modernizace krajské nemocnice v Liberci se podílí památkáři

Pohled na nemocnici v Liberci. Foto: archiv KNL
Pohled na nemocnici v Liberci. Foto: archiv KNL

LIBEREC - Na přípravě modernizace krajské nemocnice v Liberci se budou podílet památkáři. Jejich stanoviska pomohou i při realizaci, aby se co nejméně narušila historická hodnota části města, ve které se část areálu nachází a počítá se s jeho proměnou.

Reklama

„Chceme, aby už při přípravách byly zohledněny připomínky Národního památkového úřadu, abychom předešli zbytečným konfliktům a nedocházelo k podobným situacím, jako v případě Kristiánovy ulice, která vyplynula pouze ze špatné komunikace,“ řekl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

„Památkáři budou mít jeden z poradních hlasů a k jejich stanoviskům nebo doporučením bude přihlíženo,“ podotkl hejtman.

„Pokud se přistoupí k demolici historicky cenných objektů, budeme například žádat zhotovení stavebně historického průzkumu. Trváme na tom, aby byl v následných etapách sledován záměr urbální stopy a s ohledem na to, že se areál nemocnice dotýká památkové zóny, chceme, aby citlivě navázal na sousední zástavbu. Rádi se s věcnými připomínkami do příprav zapojíme,“ uvedl Miloš Krčmář, ředitel liberecké pobočky NPÚ.

Podle profesora Petra Moose, který je členem řídícího výboru projektu modernizace Krajské nemocnice Liberec, není ještě ujasněno, jak bude prostor vypadat.

To vzejde až z architektonické soutěže. Bezpečně zatím víme, že v druhé etapě chceme do části areálů ke Kristiánově ulici umístit stanici záchranné služby nebo centrum lékařské logistiky a telematiky. Spolupráci s památkovým ústavem, i s ohledem na citlivé začlenění, velmi vítáme,“ řekl.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře