Mezi libereckým Domem kultury a krajským úřadem bude park

Květina, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Květina, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

LIBEREC - Ze zanedbaného pozemku mezi Domem kultury a budovou krajského úřadu v centru Liberce má ještě v letošním roce stát park. Lidé budou mít možnost vyjádřit se k návrhu a ovlivnit tak konečnou budoucí podobu nového parčíku.

Reklama

„Do konceptu jsme zapracovali podněty občanů z veřejného projednávání. Tehdy se většina shodla na tom, že park by měl být spíše klidovou zónou přírodního charakteru. Mezitím jsme se s nástupem jara pustili do úprav, vykáceli jsme neperspektivní stromy, pozemek uklidili a ještě zbývá odstranit nálety a betonovou suť,“ uvedla náměstkyně primátora Liberce Karolína Hrbková.

Po vypracování projektu bude potřeba vysázet nové stromy a keře a zvelebit park by měly například i trvalkové záhony. Vyřešit se musí ještě vlastnictví pozemků. Část totiž vlastní město Liberec a další kus Liberecký kraj, který o odkoupení městských pozemků projevil zájem. Jednat o tom bude rada města v červnu 2016.

„Budeme se snažit vyjednat s Libereckým krajem směnu tohoto pozemku a pozemků města u letiště za vilu v Klostermannově ulici, kterou dnes využívá kraj pro záchrannou službu,“ uvedl primátor Tibor Batthyány.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře