Lukáš Nečesaný je zproštěn obžaloby. Luděk Nečesaný na soud čeká

Soudní kladívko, ilutrační foto. Foto: archiv Pixabay.comSoudní kladívko, ilutrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

HRADEC KRÁLOVÉ, LIBEREC - Krajský soud v Hradci Králové zprostil obžaloby Lukáše Nečesaného, kterého obžaloba vinila z pokusu o vraždu kadeřnice. Naopak v lednu 2018 má začít soud s jeho otcem Luďkem Nečesaným, který je dlouholetým ředitelem liberecké nemocnice.

Reklama

Rozsudek není pravomocný, žalobkyně se proti němu na místě odvolala. Případem se bude opět zabývat Vrchní soud v Praze.

V několikaletém procesu je to tak poprvé, co soud Lukáše Nečesaného neposlal do vězení. Mladíka se dvakrát zastal Nejvyšší soud.

„Pokud se týká principu presumpce neviny - důkazní břemeno nese stát. Vina obžalovaného musí být prokázána bez pochybnosti. Tedy ve chvíli, kdy se do rozhodnutí vkrádají důvodné pochybnosti, je třeba aplikovat pravidlo in dubio pro reo (v pochybnostech ve prospěch obviněného). Je to povinnost, ne oprávnění,” uvedl podle webu Novinky.cz soudce Miroslav Mjartan.

„Je velmi těžké ho odsoudit, když poškozená trpěla amnézií. Je těžké zprostit obžalovaného, když byly na místě zjištěny pachové stopy, ale je těžké ho odsoudit, pokud není jistota, že nebylo s těmito stopami manipulováno,“ uvedl soudce.

Historie případu:

K přepadení došlo v provozovně kadeřnictví v Hořicích počátkem roku 2013. Pachatel ženu nejméně šestkrát udeřil do hlavy tupým předmětem, zřejmě polenem, a z peněženky jí ukradl deset tisíc korun. Vážně zraněnou ženu našel její syn, který přivolal lékařskou pomoc.

Lukáš Nečesaný se sám na policii přihlásil jako svědek. Nepopíral, že v kadeřnictví byl. Prý se chtěl nechat ostříhat. Odešel ale poté, co mu žena sdělila, že již zavírá.

Přesto ho soudy v minulosti označily za pachatele a poslaly ho do vězení s trestem 16 či 13 let.

Lukáš Nečesaný uspěl s dovoláním k Nejvyššímu soudu, který rozsudky zrušil. byl propuštěn z vězení. Soud poukazoval mimo jiné na selektivní hodnocení důkazů či přehlížení vážných pochybností.

Naopak nový soud čeká jeho otce Luďka Nečesaného.

Jak uvedla ČTK, 15. ledna 2018 má začít liberecký krajský soud projednávat údajnou korupční kauzu, ve které figuruje i Luděk Nečesaný, který je ředitelem Krajské nemocnice Liberec.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře