Lukáš Nečesaný je zproštěn obžaloby. Luděk Nečesaný na soud čeká

Soudní kladívko, ilutrační foto. Foto: archiv Pixabay.comSoudní kladívko, ilutrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

HRADEC KRÁLOVÉ, LIBEREC - Krajský soud v Hradci Králové zprostil obžaloby Lukáše Nečesaného, kterého obžaloba vinila z pokusu o vraždu kadeřnice. Naopak v lednu 2018 má začít soud s jeho otcem Luďkem Nečesaným, který je dlouholetým ředitelem liberecké nemocnice.

Reklama

Rozsudek není pravomocný, žalobkyně se proti němu na místě odvolala. Případem se bude opět zabývat Vrchní soud v Praze.

V několikaletém procesu je to tak poprvé, co soud Lukáše Nečesaného neposlal do vězení. Mladíka se dvakrát zastal Nejvyšší soud.

„Pokud se týká principu presumpce neviny - důkazní břemeno nese stát. Vina obžalovaného musí být prokázána bez pochybnosti. Tedy ve chvíli, kdy se do rozhodnutí vkrádají důvodné pochybnosti, je třeba aplikovat pravidlo in dubio pro reo (v pochybnostech ve prospěch obviněného). Je to povinnost, ne oprávnění,” uvedl podle webu Novinky.cz soudce Miroslav Mjartan.

„Je velmi těžké ho odsoudit, když poškozená trpěla amnézií. Je těžké zprostit obžalovaného, když byly na místě zjištěny pachové stopy, ale je těžké ho odsoudit, pokud není jistota, že nebylo s těmito stopami manipulováno,“ uvedl soudce.

Historie případu:

K přepadení došlo v provozovně kadeřnictví v Hořicích počátkem roku 2013. Pachatel ženu nejméně šestkrát udeřil do hlavy tupým předmětem, zřejmě polenem, a z peněženky jí ukradl deset tisíc korun. Vážně zraněnou ženu našel její syn, který přivolal lékařskou pomoc.

Lukáš Nečesaný se sám na policii přihlásil jako svědek. Nepopíral, že v kadeřnictví byl. Prý se chtěl nechat ostříhat. Odešel ale poté, co mu žena sdělila, že již zavírá.

Přesto ho soudy v minulosti označily za pachatele a poslaly ho do vězení s trestem 16 či 13 let.

Lukáš Nečesaný uspěl s dovoláním k Nejvyššímu soudu, který rozsudky zrušil. byl propuštěn z vězení. Soud poukazoval mimo jiné na selektivní hodnocení důkazů či přehlížení vážných pochybností.

Naopak nový soud čeká jeho otce Luďka Nečesaného.

Jak uvedla ČTK, 15. ledna 2018 má začít liberecký krajský soud projednávat údajnou korupční kauzu, ve které figuruje i Luděk Nečesaný, který je ředitelem Krajské nemocnice Liberec.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili
V Krušných horách se objevuje rys V Krušných horách se objevuje rys
Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice

Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy
Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit
Němec Tesoura, který pobodal přítelkyni v Litvínově, dostal pět let Němec Tesoura, který pobodal přítelkyni v Litvínově, dostal pět let


Komentáře