Liberecký kraj v zakázce na autobusovou dopravu postupoval podle zákona. Rozhodl o tom antimonopolní úřad

Budova Libereckého kraje. Foto: KÚ LK
Budova Libereckého kraje. Foto: KÚ LK

Liberecký kraj - Liberecký kraj uspěl u antimonopolního úřadu v případu dlouleté zakázky na autobusovou dopravu. Ta byla vybrána na dvouleté přechodné zajištění dopravy.

Reklama

Antimonopolní úřad zamítl žádosti dopravců na zákaz plnění smluv, které byly uzavřeny v říjnu 2014. Se smlouvami nesouhlasili někteří krajští zastupitelé a ani Krajské antikorupční pracoviště.

„Náš postup byl správný, když jsme od začátku tvrdili, že nejlepším řešením nastalé situace je, aby veřejnou autobusovou dopravu v Libereckém kraji, v přechodném dvouletém období, zajišťovali stávající dopravci," sdělil krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník. Tak to funguje od prosince 2014 a cestující nic nepocítili, byla zachována kvalita poskytovaných služeb a autobusy jezdí tak jak mají, což je nejdůležitější," dodal radní.

„To nám teď opět potvrdil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, i když zatím nepravomocně. Navíc jsme v této zakázce dosáhli úsporu cca 27 mil. Kč ročně,“ informoval Mastník

Původně měl být dopravce vybrán na deset let, do roku 2024, ale to antimonopolní úřad zrušil. Vůči rozhodnutí se kraj odvolal. Desetiletá zakázka, zadaná bývalým vedením kraje, je stále v řešení antimonopolního úřadu.

„Zastupitelstvo Libereckého kraje se proto rozhodlo zabezpečit dopravní obslužnost na dva roky s cílem, aby nebyla ochromena veřejná autobusová doprava na území celého kraje," sdělila mluvčí kraje Markéta Dědková. „Dopravní společnosti ze skupiny ICOM transport a.s. ale zpochybnily formu veřejné soutěže a v listopadu 2014 podaly návrhy na uložení zákazu plnění smluv," dodala.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře