LIBEREC: Více nočních spojů v MHD

Tramvaj. Foto: archiv Město LiberecTramvaj. Foto: archiv Město Liberec

LIBEREC - Od pozimu čeká na cestující v MHD v Liberci a Jablonci příjemné překvapení. Vedení dopravního podniku tam navýší počet nočních linek, rozhodnutí už schválila liberecká radnice.

Reklama

MHD protáhne své spoje hlouběji do noci. Ze stanice Fügnerova pojedou poslední dopravní spoje v 1:20 v noci. Což je o hodinu déle než dnes. A to vše už od 1. října.

Prodloužení nočních linek se týká i tramvaje do Jablonce a zpět včetně tramvaje č. 3 na oba směry od Fügnerovy a zpět.

K tomuto kroku řekl liberecký radní Josef Šedlbauer: "K charakteru velkého města patří i noční život a jedním z jeho předpokladů je fungování nočních linek veřejné dopravy. Vycházíme tak vstříc hlavně generaci lidí, kterým je mezi 20 - 40 lety a jsou zvyklí na flexibilní životní styl. Ale samozřejmě nejen jim, noční linky využije každý, kdo třeba chce po návštěvě kina ještě někde posedět. Jsem rád, že součástí je i noční linka do Jablonce, lepší propojování aglomerace Liberec - Jablonec je strategie, kterou chceme podporovat všemi prostředky."

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu
Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017

Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?
Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů


Komentáře