Liberec oživuje záhony novou výsadbou. V centru bude více květin

Květinová výzdoba v Liberci. Foto: archiv Město Liberec
Květinová výzdoba v Liberci. Foto: archiv Město Liberec

LIBEREC - Vyvýšené záhony za Domem kultury a v Zámečnické ulici, truhlíky v ulici směrem k České besedě nebo podél Nisy v ulici Na Bídě. Na těchto a dalších místech v Liberci se radnice pustila do květinových výsadeb.

Reklama

A do budoucna by jich mělo přibývat. Město chce v roce 2017 dostat do centra více květin, ať už půjde o jarní cibuloviny, trvalky nebo o nové letničkové výsadby.

Počátkem srpna nechal Odbor ekologie a veřejného prostoru nově osadit vyvýšený záhon za Domem kultury (směrem od ulice U Nisy) stínomilnými trvalkami, jako jsou různé druhy host, kakostů či dlužich. Současně je tady nově opravená zídka, která byla v dezolátním stavu. „Odstranili jsme rozlámané a přerostlé keře, které tvořily neprostupnou hradbu a lákaly tak některé občany, aby se tam zdržovali a tvořili nepořádek,“ uvedla Karolína Hrbková, náměstkyně primátora pro územní plánování, veřejnou zeleň a životní prostředí.

„Nově je prostor přehlednější, upravenější a až se stínomilné trvalky zapojí, bude pro tento prostor pro další roky tvořit jedno z malebných a upravených zákoutí v samotném centru města Liberce,“ doplnila náměstkyně.

Dalším novým květinovým přírůstkem je osázený vyvýšený záhon v Zámečnické ulici, který zdobí modře kvetoucí levandule. Na tomto záhonu, kde dominují okrasné hlohy, byla dlouho vysazena Pachysandra (česky tlustonitník), která ale na místě dlouhodobě neprosperovala. Proto její zbytky byly přesazeny na spodní záhon, kde doplnily chybějící místa. Také truhlíky u České besedy jsou nově osazeny suchomilnými trvalkami, jako jsou například řebříčky, čistce či rozchodníky.

Takovýchto květinových výsadeb by po Liberci mělo do budoucna přibývat. „Máme v plánu pro příští rok dostat do centra více květin, ať to jsou jarní cibuloviny, trvalky, tak například i nové letničkové výsadby,“ dodala Karolína Hrbková.

V těchto dnech na několika místech po Liberci můžeme najít některé zajímavě kvetoucí květiny. Na náměstí jsou tradičně osazeny letničkami sloupy veřejného osvětlení, a to muškáty a dvouzubci, dále kvetou velmi výrazně bílé hortenzie na Soukenném náměstí, záhon v Zámečnické ulici je plný floxů a třapatek a podél řeky Nisy v ulici Na Bídě stojí za zhlédnutí osázené truhlíky růžovými surfiniemi.

Za prohlídku také stojí také návštěva Zahrady vzpomínek, kde nyní kvetou řebříčky, hosty, tabáky, kakosty či fialové hortenzie. V parku naproti Zlatému Lvu a na náměstí Českých bratří pomalu dokvétají záhony růží a levandulí.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře