Liberec kalamitní stav nevyhlásil

Sněhová kalamita, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Sněhová kalamita, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Kvůli ustávání srážek nebude vyhlášen kalamitní stav v Liberci. Magistrátu se podařilo zprůjezdnit veškeré komunikace třetí kategorie.

Reklama

"Velkým problémem zůstává údržba chodníků. Podařilo se protáhnout chodníky zařazené v prvním pořadí důležitosti, a to v délce 70 km a posypat je solí. Další prioritou pro nadcházející dny je provést protažení chodníků v druhém pořadí důležitosti, a to včetně sídlišť v celkové délce přibližně 90 km," popsal náměstek libereckého primátora pro technickou správu majetku města Tomáš Kysela.

Současně je nutné z některých lokálních částí chodníků odvézt sníh. Dalším úkolem bude začištění křižovatek od sněhu včetně jejich maximálního rozšíření.

"Pokud to podmínky na komunikacích dovolí, budeme provádět rozšiřování jízdních profilů v okrajových částech města, to je Harcov, Ostašov, Kateřinky. Posílí se strojní kapacita na vyklízení parkovišť," vyjmenoval náměstek Tomáš Kysela.

Liberecké technické služby (TSML) aktuálně vlastními mechanismy vyklízejí parkovací stání na sídlištích. Začišťují se parkovací stání na sídlištích Broumovská, Rochlice, Kunratická a Gagarinova v počtu 6 nakladačů.

Od středy 18. ledna 2017 se rozšíří počet nakladačů, aby mohlo dojít k postupnému uvolnění zasněžených parkovacích stání na ostatních sídlištích.

"Odvozy sněhu se začnou provádět zejména v oblasti tramvajových tratí z důvodu zajištění provozu tramvají, v ul. 5. Května a Ještědská, a dále z lokálních částí chodníků, kde nebude možno použít sněhovou frézu," dodal náměstek Tomáš Kysela.

Stávající kapacity společnosti TSML na zimní údržbu jsou v počtu 130 pracovníků  a 66 kusů vlastní mechanizace plus 25 kusů externích mechanismů. Kapacity se navýší o dalších 15 kusů mechanismů (nakladače a nákladní auta na odvoz sněhu).

Komunitní práce poslaly na úklid sněhu 50 pracovníků. Jejich primárním úkolem je odhazování sněhu od kontejnerových stání na sídlištích a zimní údržba autobusových a tramvajových zastávek.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře