Konkurence pro RegioJet? FlixBus nově zastavuje i v Liberci na trase do a z Prahy

Autobusy Flixbus. Foto: archiv Flixbus
Autobusy Flixbus. Foto: archiv Flixbus

LIBEREC - Německý "zelený" dopravce FlixBus pokračuje v expanzi. Od středy 31. srpna 2016 zavádí zcela nový spoj, který jede přes Liberec do a z Prahy. "Žluté" autobusy RegioJetu tak dostávají po letech monopolu konkurenci, i když zatím o velkou ofenzivu se nejedná.

Reklama

Zastávka FlixBusu ve městě pod Ještědem je totiž součástí dlouhé trasy ze západoněmeckého Ludwigshafenu přes české hlavní město a polskou Vratislav do Varšavy. Tomu odpovídají i časy.

FlixBus totiž nabízí jen jedno spojení denně každým směrem. Navíc časy jsou v nočních hodinách: ve 23.55 hod z Prahy a ve 4.55 hod z Liberce.

FlixBus vznikl v Německu a využívá regionální dopravce, kteří pro něj pod "zelenou značkou" jezdí. Postupně buduje síť dálkových autobusů po celé Evropě a od loňského podzimu vytváří i síť linek v Česku. Ty jsou ale zatím spíše jen přestupními stanicemi při dálkových trasách, netvoří čistě vnitrotuzemskou autobusovou síť jako má RegioJet.

Přesto "zelené" autobusy jezdí přes Prahu, Karlovy Vary, Znojmo, Brno či Ostravu a nově i přes Liberec.

Cena jízdenky na vnitrotuzemském úseku mezi Prahou a Libercem stojí zhruba 89 korun.

Díky novému autobusovému spoji bude možné cestovat z Liberce přímým spojem i do Norimberku či Mannheimu, v opačném směru i do Lodži.

ČTĚTE:  Žluté autobusy se přejmenují a získají konkurenci. Flixbus zkusí Liberec, pak i další města

 

 Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře