Forum Liberec prochází velkou roční modernizací. Mají v něm být nové obchody i velkých řetězců

Nákupní centrum, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Nákupní centrum, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

LIBEREC - Roční modernizací prochází liberecké obchodní centrum Forum. Připojuje se k dalším centrům z Česka, která mění vizuální styl a připravují se pro vstup nových řetězců i velkých značek.

Reklama

Po deseti letech většina velkých obchodních center prochází rekonstrukcemi, výjimkou není ani Liberec. Nyní řada přišla na Forum v centru města.

Obchodní centra totiž stárnou - a nevyhovují současným trendům.

Většina českých center vznikla v první dekádě tohoto století, tedy mezi lety 2000 až 2010. Nyní přichází postupně čas jejich první modernizace.

Vyžaduje si to nejen technický stav budov, ale také nové trendy, požadavky zákazníků a nájemců, rovněž i obchodních řetězců. Ty chtějí otevírat nové pobočky a obchodní centra se jim musí přizpůsobovat.

V Česku bylo v roce 2017 zhruba 98 obchodních center, jen v Liberci jsou zhruba čtyři.

Právě Forum Liberec prochází zhruba roční modernizací. Interiéry mají být atraktivnější, některé obchody se přemístí do větších prostor, naopak nové velké značky se chystají na příchod či návrat.

Centra rovněž investují do prostor tzv. food courtů. Do Liberce tak míří Burger King, Pizza Hut nebo kavárenský řetězec Starbucks.

Rekonstrukce Fora bude probíhat po etapách za provozu, postupně se návštěvníkům budou otevírat modernozované části. Hotovo má být na jaře 2020.

Reklama

Hodnocení

2.32 hvězdiček / Hodnoceno: 31x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře