Forum Liberec má nového majitele. Obchodní centrum Tesco prodalo

Forum Liberec. Foto: archiv JLL
Forum Liberec. Foto: archiv JLL

LIBEREC - Tesco nákupní centrum Forum Liberec prodalo v přepočtu za více než dvě miliardy korun. Novým majitelem je realitní společnost Rockcastle, která vstoupila na český trh.

Reklama

"Forum Liberec je vynikající regionální nákupní centrum, které těží ze své lokality v centru města a navíc v těsné blízkosti stanic městské i dálkové hromadné dopravy. Etablované nákupní centrum s obrovskou návštěvností se v průběhu let stalo nákupním magnetem zákazníků v centru metropole. Jako takové je pro Rockcastle skvělou příležitostí pro vstup na český trh," komentovala transakci Hana Kollmannová z investičního oddělení poradenské společnosti JLL, která firmu Rockcastle při koupi zastupovala.

"Z akvizice prvního nákupního centra v České republice jsme velmi nadšeni a věříme, že dokážeme dále posílit skladbu našich nájemců, což jen potvrdí dominanci centra a umožní jeho růst do budoucna," řekl výkonný ředitel společnosti Rockcastle Global Real Estate Spiro Noussis.

Nákupní centrum v centru Liberec nabízí přibližně 47 tisíc metrů čtverečních maloobchodních ploch. Mezi jeho nájemce patří známé maloobchodní řetězce, jako například Cinema City, Tesco, C&A, Datart, Gant, H&M, Lindex, New Yorker, Nord Blanc, Norma, ProBest, Reserved, Sportisimo či Tiger.

Forum Liberec je s více než 12 miliony návštěvníky ročně nejnavštěvovanějším obchodním centrem v regionu.

Reklama

Hodnocení

2.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře