Chybí peníze pro parkovací dům. Je stavba Centra urgentní medicíny v Liberci ohrožena?

Nemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Nemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LIBEREC - Krajská nemocnice Liberec (KNL) řeší potíže s plánovaným parkovacím domem, který má být součástí nového Centra urgentní medicíny. Parkovací dům nebyl zařazen do programu Integrovaného rozvoje území Liberce a Jablonce (IPRÚ).

Reklama

Kvůli tomu, že město parkovací dům do IPRÚ nezařadilo, je prý podle technického ředitele nemocnice Jana Raise pro další vývoj projektu Centra urgentní medicíny komplikace. Chybí totiž peníze, uvedl web iDNES.cz.

Parkovací dům je přitom pro libereckou nemocnici důležitý, neboť v areálu chybí parkovací místa. S budovou Centra urgentní medicíny měla parkovací dům propojit krytá lávka vedoucí do vstupní haly urgentního příjmu.

„Parkovací dům se musí začít stavět dřív než pavilon urgentní medicíny. Bude do něj totiž umístěna energocentrála pro celou nemocnici. Nejde to dělat bez něj," citoval iDNES.cz ředitele KNL Richarda Lukáše.

Ten upozornil na napjatý rozpočet. Nové srdce nemocnice má podle cen z roku 2017 stát zhruba 995 milionů korun.

Zahájení stavby je přitom naplánováno až na rok 2021.

Kvůli výstavbě Centra urgentní medicíny má k zemi padnout tzv. stará interna s nemocniční kaplí. Zbourány mají být i všechny objekty v Kristiánově ulici.

Naopak na jejich místě má vyrůst parkovací dům a pětipodlažní budova Centra urgentní medicíny o rozloze větší než fotbalové hřiště.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře