Chrastava odmítla vydat les u osady Horní Vítkov Polákům

Hraničnáí cedule, ilustrační foto. Foto: archiv Wiadimosci24.pl
Hraničnáí cedule, ilustrační foto. Foto: archiv Wiadimosci24.pl

Chrastava - Chrastavské zastupitelstvo v pondělí (14.12.2015) odmítlo, aby část katastru města se připojila k Polsku v rámci vypořádání víc než půl století starého územního dluhu. Konkrétně jde o les o rozloze 52 hektarů.

Reklama

Podle chrastavskéhos tarosty Micheala Canova (Starostové pro Liberecký kraj) historické mapy dokazují, že celý katastr dnešní Chrastavy včetně napadeného lesa v Horním Vítkově je součástí českých zemí minimálně od 11. století.

S návrhem část katastru Chrastavy předat Polsku přišlo ministerstvo vnitra.  Starosta Chrastavy chce problém řešit i s prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Bohuslavem Sobotkou.

Nespokojení jsou i smaotní obyvatelé osady Horní Vítkov. Podle předsedy osadního výboru Miroslava Balcara se v lokalitě  nachází prameniště potoků a les je důležitý i pro myslivce.

O lese jako cenném území hovoří i starosta Chrastavy. "V lokalitě je ložisko nerostného bohatství, v minulosti se tam těžila cínová ruda. Lesem navíc procházejí účelové komunikace," uvedl Michael Canov.

Pokud město se svoji argumentací u ministerstva vnitra neuspěje, chce se bránit soudně.

ČTĚTE:  Polsko má získat kus pozemků na úkor Česka. Starosta Chrastavy zuří

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře