Chrastava odmítla vydat les u osady Horní Vítkov Polákům

Hraničnáí cedule, ilustrační foto. Foto: archiv Wiadimosci24.plHraničnáí cedule, ilustrační foto. Foto: archiv Wiadimosci24.pl

Chrastava - Chrastavské zastupitelstvo v pondělí (14.12.2015) odmítlo, aby část katastru města se připojila k Polsku v rámci vypořádání víc než půl století starého územního dluhu. Konkrétně jde o les o rozloze 52 hektarů.

Reklama

Podle chrastavskéhos tarosty Micheala Canova (Starostové pro Liberecký kraj) historické mapy dokazují, že celý katastr dnešní Chrastavy včetně napadeného lesa v Horním Vítkově je součástí českých zemí minimálně od 11. století.

S návrhem část katastru Chrastavy předat Polsku přišlo ministerstvo vnitra.  Starosta Chrastavy chce problém řešit i s prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Bohuslavem Sobotkou.

Nespokojení jsou i smaotní obyvatelé osady Horní Vítkov. Podle předsedy osadního výboru Miroslava Balcara se v lokalitě  nachází prameniště potoků a les je důležitý i pro myslivce.

O lese jako cenném území hovoří i starosta Chrastavy. "V lokalitě je ložisko nerostného bohatství, v minulosti se tam těžila cínová ruda. Lesem navíc procházejí účelové komunikace," uvedl Michael Canov.

Pokud město se svoji argumentací u ministerstva vnitra neuspěje, chce se bránit soudně.

ČTĚTE:  Polsko má získat kus pozemků na úkor Česka. Starosta Chrastavy zuří

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu
Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017

Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?
Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů


Komentáře