Cesta adventním vlakem z Liberce do Drážďan bude s přestupem na autobus

Vlak, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLiberecko.czVlak, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Přímý vlak z Liberce do Drážďan letos nebude. Důvodem je stále trvající rekonstrukce nádraží v německé Žitavě.

Reklama

Dlouhodobé výluky spojené s nedodržením termínu stavebních prací v německém železničním uzlu Žitava se během letošního adventu dotknou i oblíbených zvláštních vlaků z Liberce do Drážďan.

Dopravce i Liberecký kraj proto usilují o to, aby výluka na linkách L7 z Liberce do Žitavy a Varnsdorfu a RE2 z Liberce do Drážďan ovlivnila cestující co nejméně. V rámci jednání s německým správcem tratí se podařilo obnovit provoz většiny vlaků na žitavské nádraží od 12. listopadu 2017.

I nadále však platí výluka na úseku Žitava – Hrádek nad Nisou, kde je provoz zajištěn náhradní autobusovou dopravou.

Žitavské vlakové nádraží bude částečně otevřeno, což umožní dopravu z Liberce do Drážďan, avšak ne přímým spojem. Cestující budou muset přesedat a část cesty stráví v autobuse.

"Během adventních sobot od 2. prosince bude posílené spojení do Drážďan zajištěno dvěma ranními spoji a zpět třemi odpoledními,“ řekl Pavel Blažek, jednatel společnosti Korid LK, která je koordinátorem veřejné dopravy v Libereckém kraji.

"Cestující však musí počítat s tím, že v krátkém úseku mezi Hrádkem nad Nisou a Žitavou bude potřeba přestoupit do připravených autobusů náhradní dopravy, které vyjedou hned bez časové prodlevy,“ nastínil komplikace Pavel Blažek s tím, že se počítá se zvýšeným zájmem a tomu bude odpovídat posílená kapacita kloubových autobusů.

Posílené vlaky budou odjíždět o sobotách 2., 9., 16. a 23. prosince v 7:02 a 8:34 hodin z Liberce do Drážďan a opačně v 15:07, 16:28 a 17:08 hodin.

Výluka na cenu jízdného nemá žádný vliv. Cestující z Česka mohou využít pro cestu tam a zpět zvýhodněnou jednodenní jízdenku Liberec-Dresden-Spezial, kterou si lidé zakoupí přímo ve vlaku. Cena pro 1 osobu je 250 Kč, skupina o dvou až pěti osobách zaplatí 350 Kč.

SOUVISEJÍCÍ: Zavření nádraží v německé Žitavě ztíží cestování v pohraničí

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu
FOTO: Čtvrté výročí založení klubu motorkářů NORTHERN PIRATES v Chomutově FOTO: Čtvrté výročí založení klubu motorkářů NORTHERN PIRATES v Chomutově
Musíme se z toho dostat sami, říká Tomáš Mareš. Jeho Ústí schytává debakly Musíme se z toho dostat sami, říká Tomáš Mareš. Jeho Ústí schytává debakly

Žena může jít do vězení, problém jí způsobil její pes Žena může jít do vězení, problém jí způsobil její pes
Lupič ukradl v baru 15 tisíc. Najdou ho? Lupič ukradl v baru 15 tisíc. Najdou ho?
Řidič úmyslně najížděl do řidiček. Teď mu hrozí osm let Řidič úmyslně najížděl do řidiček. Teď mu hrozí osm let


Komentáře