Cesta adventním vlakem z Liberce do Drážďan bude s přestupem na autobus

Vlak, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Vlak, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Přímý vlak z Liberce do Drážďan letos nebude. Důvodem je stále trvající rekonstrukce nádraží v německé Žitavě.

Reklama

Dlouhodobé výluky spojené s nedodržením termínu stavebních prací v německém železničním uzlu Žitava se během letošního adventu dotknou i oblíbených zvláštních vlaků z Liberce do Drážďan.

Dopravce i Liberecký kraj proto usilují o to, aby výluka na linkách L7 z Liberce do Žitavy a Varnsdorfu a RE2 z Liberce do Drážďan ovlivnila cestující co nejméně. V rámci jednání s německým správcem tratí se podařilo obnovit provoz většiny vlaků na žitavské nádraží od 12. listopadu 2017.

I nadále však platí výluka na úseku Žitava – Hrádek nad Nisou, kde je provoz zajištěn náhradní autobusovou dopravou.

Žitavské vlakové nádraží bude částečně otevřeno, což umožní dopravu z Liberce do Drážďan, avšak ne přímým spojem. Cestující budou muset přesedat a část cesty stráví v autobuse.

"Během adventních sobot od 2. prosince bude posílené spojení do Drážďan zajištěno dvěma ranními spoji a zpět třemi odpoledními,“ řekl Pavel Blažek, jednatel společnosti Korid LK, která je koordinátorem veřejné dopravy v Libereckém kraji.

"Cestující však musí počítat s tím, že v krátkém úseku mezi Hrádkem nad Nisou a Žitavou bude potřeba přestoupit do připravených autobusů náhradní dopravy, které vyjedou hned bez časové prodlevy,“ nastínil komplikace Pavel Blažek s tím, že se počítá se zvýšeným zájmem a tomu bude odpovídat posílená kapacita kloubových autobusů.

Posílené vlaky budou odjíždět o sobotách 2., 9., 16. a 23. prosince v 7:02 a 8:34 hodin z Liberce do Drážďan a opačně v 15:07, 16:28 a 17:08 hodin.

Výluka na cenu jízdného nemá žádný vliv. Cestující z Česka mohou využít pro cestu tam a zpět zvýhodněnou jednodenní jízdenku Liberec-Dresden-Spezial, kterou si lidé zakoupí přímo ve vlaku. Cena pro 1 osobu je 250 Kč, skupina o dvou až pěti osobách zaplatí 350 Kč.

SOUVISEJÍCÍ: Zavření nádraží v německé Žitavě ztíží cestování v pohraničí

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře