Centrum aktivního života má vzniknout z Liebiegova paláce

Liebiegův palác. Foto: archiv Filip Landa
Liebiegův palác. Foto: archiv Filip Landa

LIBEREC - Liberečtí radní schválili projektový záměr, aby z nevyužívaného Liebiegova paláce vzniklo Centrum aktivního života. Město plánuje na projekt získat eurodotace.

Reklama

Do roku 2020 by na místě bývalé Oblastní galerie měl vzniknout prostor pro setkávání členů místních komunit napříč generacemi a zázemí pro poskytování řady sociálních, vzdělávacích, kulturních a rekreačních aktivit.

„Obnova bývalé galerie je jeden z klíčových projektů, v jeho přípravě nechceme nic podcenit. Věřím, že se toto místo v budoucnu stane skutečným Centrem aktivního života a že si sem najde cestu mnoho Liberečanů," řekl náměstek libereckého primátora Jan Korytář. 

Osobně stále věřím tomu, že se v budoucnu podaří získat do vlastnictví města i liberecký zámek s přilehlým parkem a vznikne tak jeden ucelený areál. Prvotní je ale nyní oprava bývalé galerie, která již v majetku města je, a dotace na její rekonstrukci je předjednaná,“ dodal.

Předpokládané náklady projektu je 210 milionů korun. Z toho eurodotace by činila 178,5 milionu a dotace ze státního rozpočtu 10,5 milionu.  Spoluúčast města by měla včetně 5 % rezervy činit nejvýše 31,5 milionu korun.

Památkově chráněný Liebiegův palác převzalo město Liberec do svého majetku ve zchátralém stavu po přestěhování galerie do Lázní počátkem roku 2014. Nechalo opravit světlíky, kterými zatékalo a vyčistit zahrady. Galerie dostala nové zabezpečení včetně fotopastí, a celý prostor kontrolují protipožární čidla. Jen udržování budovy znamená pro město roční náklady ve výši 1,3 milionu korun.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře