Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com
Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com

LIBEREC - S příchodem nového dopravce FlixBus na českou scénu se začínají dít zajímavé věci. Německý dopravce vyznačující se zelenými autobusy nutí jít Vančurův RegioJet do cenové války v rámci boje o zákazníky.

Reklama

FlixBus z propagačních důvodů na některých svých linkách začne nabízet jízdenky už třeba pouze za 25 korun. Na novou konkurenci musel reagovat i Jančurův RegioJet. Nově oba dopravci budou nabízet dynamickou výši jízdného - cena za lístek se bude odvíjet od konkrétních linek a časů.

Ve špičce cena poroste, zvláště pokud si cestující koupí jízdenku na poslední chvíli. U méně žádaných spojů zase může být cena nižší.

RegioJet nemění ceny jízdného podle boje s konkurencí poprvé. Šest let například vede soudní spory se společností Asiana, která se natlačila RegioJetu do lukrativní linky Praha - Brno.

Shrnutí: RegioJet nyní bude nabízet nižší cenu jízdného na linkách z Prahy do Brna, Českých Budějovic, Českého Krumlova, Karlových Varů, Plzně a především Liberce. Tam musí reagovat na konkureční FlixBus, který přinesl dynamický vývoj cen podle obsazenosti spoje, tak jako u letadel, poprvé do Čech.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře