Aloisina výšina v Liberci se dočkala otevření po kompletní rekonstrukci

Aloisina výšina v Liberci. Foto: archiv Město LiberecAloisina výšina v Liberci. Foto: archiv Město Liberec

Liberec - Nový povrch, opravené chodníky, více parkovacích míst. Toho se dočkala ulice Aloisina výšina v Liberci po letech stavebních prací.

Reklama

"Komunikace prošla celkovou opravou a současně v koordinaci s vlastníky technické infrastruktury proběhla rekonstrukce nevyhovujícího vodovodu a částečně kanalizace a plynovodu. Náklady města na rekonstrukci dosáhly částky 17,3 milionů korun bez DPH," sdělil pro MojeLiberecko.cz Jan Král z libereckého magistrátu.

V ulici Aloisina výšina došlo v téměř kilometrovém úseku od křižovatky s ulicí Jasná až po gastronomickou školu k obnově povrchů komunikací. Ve špatném technickém stavu byla řadu let nejen silnice, ale i přilehlé chodníky.

Řidiče potěší také úpravy stávajících parkovacích míst, které jsou konečně přehledné. Dopravní režim v ulici zůstal zachován. Celková délka opravované komunikace a chodníků je 957 metrů při šířce 6 metrů.

Kromě rekonstrukcí původních chodníků jsme vybudovali nové chodníky v místech křižovatek a napojili je na pěší trasy. Ohraničení chodníků je vzhledem k zatravněným plochám provedeno záhonovou obrubou, která zároveň tvoří vodící linii pro nevidomé.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu Frťalu trápí marodka: Snad nás na zápasy bude dostatek, přeje si kouč Varnsdorfu
Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017

Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?
Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů


Komentáře