Aloisina výšina v Liberci se dočkala otevření po kompletní rekonstrukci

Aloisina výšina v Liberci. Foto: archiv Město Liberec
Aloisina výšina v Liberci. Foto: archiv Město Liberec

Liberec - Nový povrch, opravené chodníky, více parkovacích míst. Toho se dočkala ulice Aloisina výšina v Liberci po letech stavebních prací.

Reklama

"Komunikace prošla celkovou opravou a současně v koordinaci s vlastníky technické infrastruktury proběhla rekonstrukce nevyhovujícího vodovodu a částečně kanalizace a plynovodu. Náklady města na rekonstrukci dosáhly částky 17,3 milionů korun bez DPH," sdělil pro MojeLiberecko.cz Jan Král z libereckého magistrátu.

V ulici Aloisina výšina došlo v téměř kilometrovém úseku od křižovatky s ulicí Jasná až po gastronomickou školu k obnově povrchů komunikací. Ve špatném technickém stavu byla řadu let nejen silnice, ale i přilehlé chodníky.

Řidiče potěší také úpravy stávajících parkovacích míst, které jsou konečně přehledné. Dopravní režim v ulici zůstal zachován. Celková délka opravované komunikace a chodníků je 957 metrů při šířce 6 metrů.

Kromě rekonstrukcí původních chodníků jsme vybudovali nové chodníky v místech křižovatek a napojili je na pěší trasy. Ohraničení chodníků je vzhledem k zatravněným plochám provedeno záhonovou obrubou, která zároveň tvoří vodící linii pro nevidomé.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře