Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.comIlustrační snímek. Foto: pixabay.com

ÚSTÍ N.L. - V únoru měl Václav Morava zapálit byt v Jirkově. Uvnitř zemřeli lidé. Pachatel nyní od krajského soudu vyšel s patnáctiletým trestem.

Reklama

Navrch má pachatel zaplatit 1,5 milionu korun jako nemajetkovou újmu. O případu rovněž informuje Blesk.cz. Dvaatřicetiletý muž měl podle obžaloby nalít minimálně litr toluenu a látku zapálit. V bytě pak uhořel 23letý muž a jeho nepohyblivý otec. Ten se údajně udusil zplodinami. Navíc byla způsobena škoda v hodnotě zhruba sedmi milionů korun.

Morava se podle Blesku částečně k činu přiznal. Pachatelem má být opakovaně trestaný narkoman. Údajně chtěl postrašit mladšího muže, jenž mu měl dlužit peníze.

Nakonec pachatel vyfasoval patnáctiletý trest a má nastoupit k ústavní protitoxikomanické léčbě. Obžalovaný se státním zástupcem si prý ponechali lhůtu pro odvolání.

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí
V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking
V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol

Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech? Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech?
Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru! Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru!
VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu


Komentáře