Vlak z Chomutova do Prahy začal hořet za jízdy

Vlaková souprava Českých drah. Foto: archiv DeníkČesko.cz
Vlaková souprava Českých drah. Foto: archiv DeníkČesko.cz

Hněvice (Štětí) - Rychlík z Chomutova do Prahy v úterý (3.11.2015) ráno hořel za jízdy. Zastaven byl v Hněvicích, kde museli všichni cestující vystoupit. Další vlaky mají zpoždění.

Reklama

„V 7.50 hodin došlo za jízdy k požáru jednoho vozu rychlíku z Chomutova do Holešovic. Cestující byli evakuováni, ale nikdo nebyl zraněn. Škoda zatím odhadnuta nebyla,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Podle mluvčího hasičů Milana Rudolfa hořelo v prostoru záchodků jednoho z vagonů. Hořelo jen v této části, na další vagony se požár nerozšířil.

Vlak zůstal odstavený na místě a drážní inspektoři nyní zjišťují příčinu požáru. Podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové je ale příčina zřejmá.

Důvodem požáru bylo zřejmě zapálení papírových ručníků, což podle mluvčí ČD se nestalo poprvé.

Cestující si podle ní přestoupili na rychlík od Děčína, protože ale musel být v Hněvicích kvůli zásahu hasičů odpojený elektrický proud, zpoždění nabraly i ostatní vlaky.

Přes Hněvice se nedalo jezdit. Nyní už je ale událost ukončená a vlaky se zase rozjíždějí. I tak jsou ale zpoždění až hodinová.

Na místo vyjeli hasiči ze Štětí, Roudnice nad Labem a jednotka Správy železniční dopravní cesty z Kralup nad Vltavou. Pod kontrolu požár dostali ve čtvrt na devět.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře