VIDEO: Podle ředitele lounské ZŠ chtěl agresor popularitu na internetu. Co přijde příště? Budou stačit hlídky městské policie?

Bitka školáků v Lounech. Foto: Youtube
Bitka školáků v Lounech. Foto: Youtube

LOUNY - Šokujících případů neubývá. Když uplynulo několik dní od brutálního zásahu policistů v civilu v Plzni, aktuálně se republika zabývá agresivitou nezletilého školáka, který zbil své spolužáky v Lounech.

Reklama

Ačkoli příště může jít v takovém případě o život, jelikož agresorovi ještě nebylo patnáct let, za svůj čin nebude souzen. Případ proto bude odložen. Ačkoli z rvačky chlapců vzniklo video a snímky z této brutální potyčky se objevily na internetu.

Podle MF Dnes se případem zabývá orgán sociálněprávní ochrany dětí a kolem lounských základních škol probíhají kontroly policejních hlídek.

Co se v Lounech stalo?

Na internetu kolují záběry napadení, ke kterému v Lounech došlo mezi žáky základní školy. Dva chlapce tam napadl útočník, kterému ještě nebylo patnáct let. Video šíleného útoku šokovalo celé Louny. Vedení města proto již zahájilo sérii opatření, které mají zvýšit bezpečnost před školami.

Počínání nezletilého recidivisty zburcovalo městskou policii v Lounech, která nyní dozoruje před základními školami. Ale co pro uklidnění situace dělá ředitel 4. ZŠ v Lounech, jehož školu tento nezletilý agresor navštěvuje? A co přijde příště? Vybije si tento "hoch" později zlost na učitelích nebo zmlátí své spolužáky znovu, a brutálnějším způsobem?

"Jednoznačně si myslím, že to je s cílem umístit to na sociální sítě, aby byl zajímavý a měl co nejvíce shlédnutí," sdělil České televizi Vlastimil Hubert, ředitel 4. ŽŠ v Lounech.

Radovan Šabata z Unie pro sport a zdraví a starosta Loun se se svými dojmy České televizi podělil také: "Tento incident považujeme za ojedinělý v Lounech a věříme, že se nebude opakovat."

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře