V Žatci zasahovali těžkooděnci po pietním aktu za mladého Roma

Těžkooděnci, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz
Těžkooděnci, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz

ŽATEC - Před týdnem zemřel v místní pizzerii mladý Rom, který údajně ohrožoval hosty restaurace. Policie v rámci vyšetřování cizí zavinění vyloučila. Reakcí bylo pietní shromáždění v centru Žatce, které rozháněli těžkooděnci.

Reklama

V Žatci ve čtvrtek (27.10.2016) proběhly v souvislosti s pietním shromážděním na uctění památky mladého Roma bezpečnostní opatření, na kterém se podílely složky Policie České republiky Ústeckého kraje.

"Opatření započalo kolem poledne a potrvá, dokud vyhodnocení bezpečnostní situace ve městě Žatci nedovolí jeho ukončení," sdělila Jaromíra Střelcová.

Během tohoto opatření policie nejprve monitorovala příjezdové komunikace do vnitřní části města, dále samotné pietní shromáždění na nám. Svobody a prostor na Kruhovém náměstí, obzvláště před pizzerií.

Kolem 17. hodiny došlo k ukončení pietního shromáždění, přičemž většina účastníků se přesunula ulicí Obránců míru na Kruhové náměstí.

"Již předtím se v prostoru před pizzerií shromáždili lidé na podporu zaměstnanců této provozovny. Vzhledem k tomu, že hrozila konfrontace obou skupin, na místě byla nasazena pořádková jednotka, která obě znesvářené strany oddělila, aby zabránila střetu obou skupin. Na místě pracovala skupina antikonfliktního týmu krajského ředitelství, která se snažila situaci na místě uklidnit," popsala situaci policejní mluvčí.

"Během opatření nedošlo k žádnému fyzickému napadení ani škodě na majetku. Konkrétní případy, kdy došlo k narušení veřejného pořádku, bude policie po vyhodnocení následně řešit," upřesnila Jaromíra Střelcová.

V průběhu opatření došlo k zadržení jedné osoby, u které zvažujeme právní kvalifikaci, zda se bude jednat o přestupek či přečin čin výtržnictví bez rasového podtextu.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře