V Tiských skalách na Ústecku se zřítili dva horolezci

Letečtí záchranáři přepravovali dva těžce zraněné horolezce. Foto: archiv ZZS MsKLetečtí záchranáři přepravovali dva těžce zraněné horolezce. Foto: archiv ZZS MsK

Tísá u Ústí n/L. - Dva horolezci se o víkendu zřítili na Tiských skalách. Nedbali bezpečnostních pravidel lezení na pískovci a s těžkými poraněními skončili po leteckém transportu v nemocnici v Ústí nad Labem.

Reklama

První případ horská služba řešila v sobotu (10.5.2014) odpoledne v lokalitě Ostrov - Himmelreich. Podle náčelníka Horské služby v Krušných horách Miroslava Güttnera pětadvacetiletý německý horlozece nedbal pravidel lezení na pískovci, uklouzl na mokré skále a zřítil se z výšky asi osmi metrů.

Nejdříve se slaněním dostali k horolezci lékař a záchranář Letecké záchranné služby v Ústí nad Labem. Během krátké doby byl pak těžce zraněný horolezec stabilizován, záchranáři mu nasadili krční límec a zafixovali jej do vakuové matrace. Pak pacienta na nosítkách přenesli několik metrů na místo, kde si jej vyzvedl vrtulník a v podvěsu jej dopravil na místo, kde mohl bez problémů přistát.

Další téměř identická nehoda se stala v neděli (11.5.2014) před polednem. Český pětatřicetiletý horolezec uklouzl na mokré skále a zřítil se z výšky asi šesti metrů.

Vrtulník zafixovaného muže v matraci v podvěsu dopravil na místo, kde mohl přistát. Tam jej pak horští záchranáři pomohli naložit a zraněný dál zamířil letecky k dalšímu ošetření do nemocnice v Ústí nad Labem.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře