V Tiských skalách na Ústecku se zřítili dva horolezci

Letečtí záchranáři přepravovali dva těžce zraněné horolezce. Foto: archiv ZZS MsKLetečtí záchranáři přepravovali dva těžce zraněné horolezce. Foto: archiv ZZS MsK

Tísá u Ústí n/L. - Dva horolezci se o víkendu zřítili na Tiských skalách. Nedbali bezpečnostních pravidel lezení na pískovci a s těžkými poraněními skončili po leteckém transportu v nemocnici v Ústí nad Labem.

Reklama

První případ horská služba řešila v sobotu (10.5.2014) odpoledne v lokalitě Ostrov - Himmelreich. Podle náčelníka Horské služby v Krušných horách Miroslava Güttnera pětadvacetiletý německý horlozece nedbal pravidel lezení na pískovci, uklouzl na mokré skále a zřítil se z výšky asi osmi metrů.

Nejdříve se slaněním dostali k horolezci lékař a záchranář Letecké záchranné služby v Ústí nad Labem. Během krátké doby byl pak těžce zraněný horolezec stabilizován, záchranáři mu nasadili krční límec a zafixovali jej do vakuové matrace. Pak pacienta na nosítkách přenesli několik metrů na místo, kde si jej vyzvedl vrtulník a v podvěsu jej dopravil na místo, kde mohl bez problémů přistát.

Další téměř identická nehoda se stala v neděli (11.5.2014) před polednem. Český pětatřicetiletý horolezec uklouzl na mokré skále a zřítil se z výšky asi šesti metrů.

Vrtulník zafixovaného muže v matraci v podvěsu dopravil na místo, kde mohl přistát. Tam jej pak horští záchranáři pomohli naložit a zraněný dál zamířil letecky k dalšímu ošetření do nemocnice v Ústí nad Labem.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře