V Mostě málem utonuly dvě dívky, zachraňovali je policisté provazem

Znak Policie ČRZnak Policie ČR

Most - Policisté mostecké hlídkové služby v úterý (4.2.2014) zachraňovali dvě malé dívky, které si hrály na zamrzlé hladině rybníka u mosteckého kostela. Pod děvčaty se tenký led prolomil a obě skončily ve studené vodě.

Reklama

Naštěstí byla na břehu kamarádka, která zavolala na linku 158 a přivolala pomoc. Sama se jim snažila pomoci a byla mokrá.

"Dvě policejní hlídky okamžitě vyjely k rybníku. Přijely akorát, dívky už byly ve vodě až po hlavu. Dva policisté okamžitě skočili do vody, další tři je ze břehu jistili. Pomocí teleskopu a tonfy začali dívky přitahovat. V té době policista, který byl k tonoucím nejblíže, začal padat hlouběji pod vodu. Proto se ostatní policisté chytili za ruce a udělali tzv. provaz. Dívky postupně vytáhli z vody," popisovala záchranou akci Ludmila Světláková.

Jedna z dívek utrpěla šok a policisté jí hned poskytli první pomoc. Prochladlé dívky posadili do vyhřátého služebního vozidla, kde zůstaly až do příjezdu rychlé záchranné služby.

"Všechna tři děvčata byla v nemocnici hospitalizována na dětském oddělení. O události byli vyrozuměni rodiče dětí. Policisté, kteří byli zcela promáčení, odjeli následně na služebnu, aby se mohli převléknout do suchých oděvů," dodala mluvčí.

-ag-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Sněhové závěje a jazyky. V horských oblastech má napadnout až 25 cm sněhu Sněhové závěje a jazyky. V horských oblastech má napadnout až 25 cm sněhu
Požár u chaty v Jizerských horách si vynutil evakuaci desítek lidí Požár u chaty v Jizerských horách si vynutil evakuaci desítek lidí
Dodávka prorazila zábradlí na mostě přes Labe Dodávka prorazila zábradlí na mostě přes Labe

OBRAZEM: Hokejisté Chomutova v derby nestačili na Litvínov OBRAZEM: Hokejisté Chomutova v derby nestačili na Litvínov
Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí
V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking


Komentáře