Tragédie. Rentgen v ústecké nemocnici měl usmrtit pacientku

Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ NAD LABEM - Při vyšetření v ústecké Masarykově nemocnici zemřela ve čtvrtek (12.10.2017) dopoledne pacientka. Podle dostupných informací měla na ženu spadnout část konstrukce rentgenového přístroje.

Reklama

Tragická událost se stala v hlavní nemocniční budově.

„Bylo nám oznámeno úmrtí osmdesátileté pacientky na oddělení rentgenu ústecké Masarykovy nemocnice. Případ si převzala služba kriminální policie a vyšetřování," uvedla médiím policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Policie začala případ vyšetřovat, zatím se ke kauze nevyjádřilo vedení Krajské zdravotní.

Prohlášení Krajské zdravotní

V ústecké Masarykově nemocnici zemřela při nešťastné události pacientka, provoz skiagrafického pracoviště byl zastaven

Ve čtvrtek 12. 10. 2017 došlo na skiagrafickém pracovišti Radiodiagnostického oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., k mimořádné události, uvolnění rentgenového zářiče. K neočekávané události došlo při standardním vyšetření pacientky. Žena ve věku 80 let utrpěla závažná poranění, kterým přes intenzivní péči lékařů v 10.19 hodin podlehla.

Primář radiodiagnostického oddělení okamžitě zastavil provoz skiagrafického pracoviště a zároveň byla neprodleně informována Policie České republiky, která začala událost vyšetřovat.

Krajská zdravotní, a. s., přijala okamžitá opatření, aby ochránila bezpečí pacientů.

Přístroj, který nehodu způsobil, byl na radiodiagnostické oddělení ústecké Masarykovy nemocnice instalován a uveden do provozu v prosinci 2015 a vztahuje se na něj tříletá záruční doba. Dne 21. 6. 2017 prošel bezpečnostně technickou kontrolou bez závad.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 16x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře