Tragédie pro školu v Železném Brodě. Vzplál rekreační objekt v Českém ráji

Požár domu, ilustrační foto. Foto: archiv Foto: HZS ÚK/Svatopluk Karafiát
Požár domu, ilustrační foto. Foto: archiv Foto: HZS ÚK/Svatopluk Karafiát

Železný Brod, Drhelny - Dva uhořelí, pravděpodobně učitelka a student, byli nalezení po požáru rekreační chaty v obci Drhelny na Mladoboleslavsku. Zde pobývali na výletě žáci Střední uměleckoprůmyslové školy v Železném Brodě. Oheň desítky haisčů likvidovali ze čtvrtka na pátek (5.6.2015).

Reklama

Požár velké rekreační chaty, kde byli studenti na školním výletě, oznámili lidé na tísňové lince krátce po druhé hodině ráno. Operační středisko na místo vyslalo čtyři jednotky hasičů a také policisty a záchranáře.

Starosta Kněžmostu Adam Pospíšil médiím uvedl, že v chatě byli studenti ze střední školy v Železném Brodě. To bylo následně potvrzeno i Libereckým krajem, který je zřizovatelem školy.

Podle starosty žádci jsou v Kněžmostě, kde zasahuje posttraumatický tým. Pro středoškoláky si postupně přijíždějí rodiče.

„Z budovy bylo evakuováno 31 lidí. Při požáru vybuchla v budově plynová láhev,“ řekla pro Novinky.cz vedoucí výjezdové skupiny kriminalistů. Podle Sikorové nebyl nikdo ze studentů a učitelů pod vlivem alkoholu.

"Liberecký kraj, jako zřizovatel Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě, je připraven podat v této těžké situaci pomocnou ruku škole, žákům, učitelům i jejich rodinám a blízkým. Současně na budově Krajského úřadu Libereckého kraje vlaje černá vlajka," sdělila v prohlášení mluvčí kraje Markéta Dědková.

Celou událost nyní vyšetřují středočeští kriminalisté. "Radní pro školství Alena Losová se v pondělí sejde s ředitelkou Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě Zdeňkou Laštovičkovou, aby společně prodiskutovaly možnosti pomoci," dodala mluvčí kraje.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře