Tak dlouho kradl, až skončil ve vazbě!

Policie ČR- ilustrační foto Foto: archiv Události112.czPolicie ČR- ilustrační foto Foto: archiv Události112.cz

Teplicko/Litoměřicko - Série krádeží věcí z bytů a domů byla objasněna, na svědomí je má 20letý mladík. O případu informoval teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

Reklama

O věci v hodnotě přibližně 700 tisíc korun připravil obyvatele Teplic a Litoměřicka teprve 20letý recidivista, který se soustředil především na vykrádání bytů. O případech, kdy pachatel vnikl nezajištěným oknem do bytu, který následně vykradl, jsme opakovaně informovali ve zpravodajství. Teplickým policistům ve spolupráci s kolegy z litoměřického okresu se díky intenzivnímu vyšetřování během několika týdnů podařilo ustanovit totožnost pachatele, který má krádeže na svědomí.

Krást začal začátkem července v Teplicích, kde se vloupal do haly výkupny druhotných sběrných surovin, ze které odcizil pánskou koženou bundu a 25 kg mědi.

Po několika dnech vnikl nezajištěnými dveřmi do bytu, ze kterého odcizil LCD televizor, batoh, doklady a finanční hotovost. Má na svědomí i vloupání do zmrzlinového stánku, ze kterého si odnesl digitální váhu a pokladnu, peníze, 20 kilo zmrzliny v prášku a kartóny se zmrzlinovými kornouty.

Začátkem srpna zaměřil svou pozornost na byty a využíval především teplých nocí, kdy nechávali lidé pootevřená okna. Během pouhého týdne vnikl v Teplicích do pěti bytů, ze kterých odnášel vše, co mělo nějakou hodnotu. Lidé přišli o tablety, notebooky, mobilní telefony a další elektroniku, zloděj nepohrdl ani hodinkami, platebnímu kartami, šperky, nebo kubánskými doutníky.

Začátkem druhého srpnového týdne najednou krádeže věcí z bytů v Teplicích ustaly, stejný modus operandi u této majetkové trestné činnosti se však vyskytl na Litoměřicku. Téměř každé ráno se na policisty obraceli majitelé rodinných domů a bytů, kteří po probuzení zjistili, že jim doma chybí cenné věci. Jeden byt a tři domy byly vykradeny v Lovosicích, jednou zloděj zavítal do Žalhostic a třikrát vnikl do obydlí cizích lidí v Litoměřicích. Opět si odnášel hlavně elektroniku a šperky, zmizel ale i model vrtulníku, nebo klíče od vozidel.

Jak ale praví známé pořekadlo, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Po sérii téměř dvouměsíčních krádeží byl podezřelý muž zadržen v Litoměřicích a následně byl obviněn z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a poškození cizí věci.

Vzhledem k tomu, že byla důvodná obava, že by na svobodě v krádežích pokračoval, podali policisté podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Na soud tak bude mladý recidivista čekat za mřížemi, pokud bude uznán vinným, hrozí mu až osmileté vězení, doplnil Vítek.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo

Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč? Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč?
Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to? Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to?
Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič
Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo
Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky! Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!


Komentáře