Soudce Jiří Berka dostal trest 8,5 roku vězení

Ilustrační foto soudu. Foto: pixabay.comIlustrační foto soudu. Foto: pixabay.com

Tábor, Ústí n/L. - Soudce ústeckého krajského soudu Jiří Berka byl krajským soudem v Táboře odsouzen na 8,5 roku vězení. Odsouzení se týká tzv. kauzy soudce Berky.

Reklama

Případ začal už před dvanácti lety a obžaloba se původně týkala dvanácti lidí. Na základě amnestie prezidenta Václava Klause z roku 2013, však soud letos v září zastavil stíhání obžalovaných Vladislava Větrovce, Jana Harangoza a Marty Čihákové.

Táborský soud už v roce 2010 odsoudil nepravomocně Jiřího Berku, Daniela Tonata a Ladislava Větrovce na devět let do vězení. Dalších pět mužů pak obdrželo tresty od 6, 5 roku do osmi let. Odvolací soud ale vrátil kauzu ke krajskému soudu.

Obžaloba se ve spletité kauze týkala především trestných činů poškození věřitele, zneužití pravomoci veřejného činitele, porušování povinnosti při správě cizího majetku, nebo účasti na zločinném spolčení. Členové skupiny působili jako soudci, správci konkurzní podstaty, podnikatelé i soudní znalci.

Případ začal už v roce 2003, když policie narazila na podezřelé vyhlášení konkurzu Union Banky. Tu do něj poslal podle policistů na základě zfalšovaných dokumentů právě Berka.

Policisté nakonec vinili Berku i ze zmanipulování konkurzů ve společnostech Zbrojovka Brno, Retema, Krušnohorské strojírny ZKL Klášterec nad Ohří, Stavební podnik Ralsko nebo Báňské stavby Most.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře