Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou

Snímek z pořízeného videa cestujícím v MHD. Foto: YoutubeSnímek z pořízeného videa cestujícím v MHD. Foto: Youtube

ÚSTÍ N.L. - V ústecké městské hromadné dopravě došlo ke konfliktu mezi revizorkou a nezletilým mladíkem, který byl z autobusu vykázán. Situaci natočil jeden z cestujících a umístil na sociální síť.

Reklama

 

Mladík, podle videa romského původu, sice měl u sebe platný jízdní doklad, ale údajně se dopouštěl nevhodného chování a kontrolorka chtěla, aby vůz opustil. To on ale odmítal a následně revizorku měl počastovat vulgarismy a začít jí tykat.  Ta ho pak chytla za ruku a pokusila se jej z autobusu dostat. Situaci přihlížely hlídky městské policie.

Podle mluvčí ústeckého dopravního podniku Jany Dvořákové nastoupila do autobusu skupinka mladíků. S batohy na zádech zůstala "mládež" stát v prostoru vyhrazeném pro kočárky a prostor tedy blokovala. Jelikož omezovali průchod ostatním cestujícím, revizorka je měla vyzvat, aby si ze zad sundali batohy. Nezletilí chlapci ale na výzvy nereagovali a následně jeden z nich začal revizorku urážet. Nakonec ale agresor a spolu s ním i další ze skupinky mladých dětí z autobusu vystoupili.

Případ řeší i policie, patrně ale kuriózně kvůli tomu, že se na policejní služebnu dostavila matka s agresivním nezletilým hochem. Policisté následně začali řešit situaci na základě videozáznamu.

Zakopaný pes je také v tom, že se incident odehrál na lince číslo 3, která zajíždí do Trmic, kde bydlí sociálně slabší obyvatelstvo a o dramatické situace tam není nouze.

Případ popisuje i dopravní podnik na svém webu:

"Dne 11. ledna 2018 probíhala přepravní kontrolní akce za účasti strážníků Městské policie.Tato akce se týkala i velmi problematického spoje linky č. 3 s odjezdem v 7:08 hod z Revoluční ulice směrem do Trmic. V zastávce Průmyslová nastoupila skupinka mladých teenagerů, kteří měli batohy na zádech a zůstali stát ve vyhrazeném prostoru pro přepravu dětských kočárků."

A prohlášení pokračuje: "Protože batohy na zádech omezovaly průchod ostatním cestujícím ve vozidle, zejména nastupujícím cestujícím a malým dětem, přišla k nim přepravní kontrolorka a slušnou formou je požádala, aby si batohy ze zad sundali právě s ohledem na ostatní cestující. Teenageři na její žádost nereagovali, a proto je upozornila opakovaně. V ten okamžik se otočil jeden ze skupinky teenagerů a za použití tykání velmi vulgárním výrazem verbálně přepravní kontrolorku napadl. Z důvodu neuposlechnutí pokynů a příkazů pověřené osoby ho přepravní kontrolorka v rámci svých pravomocí (podle §18a, odst. 1, písmeno a, zákona č. 11/1994Sb., o silniční dopravě) vyloučila z další přepravy. Po zastavení autobusu spolu s ním svévolně vystoupila i skupina dalších osob."

Revizoři ani hlídky městské policie to na autobusových linkách zajíždějících do Trmic a Předlic nemají snadné. Někdy to je prý s cestujícími, kteří by mohli zapadat do kolonky "nepřizpůsobiví" až o život.

"Linka č. 3 a další vybrané spoje ostatních linek, které zajíždějí do oblastí Trmic a Předlic jsou krizovými linkami, na kterých dochází k neustálým incidentům mezi řidiči, kontrolory a cestujícími. V současné době se tento stav odráží na tom, že je problém zmíněné linky řidiči obsadit i vykonávat na nich přepravní kontrolu. Agresivita cestujících vůči zaměstnancům Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s. má v posledním období vzrůstající tendenci. V nedávné době čelili i napadení nožem, střelnou zbraní apod," stojí dále na webu dopravního podniku.

S reakcí přispěchal i web Romea.cz: "Revizorka na videozáznamu na chlapce, který jel do školy, naléhá: "Já jsem řekla, že vystoupíš." Když chlapec klidným hlasem odmítne, chytne ho žena prudce za ruku, kterou se drží madla, a snaží se mu ji strhnout. Autor videozáznamu se v tu chvíli chlapce zastal: "Vůbec na něj nesahejte, tohle si dovolovat nemůžete." Ačkoli k tomu neměl přítomný strážník oprávnění, zareagoval směrem k osobě, která celou situaci natáčela, slovy: "Tak si to schovej někam." Na záznamu je dále slyšet, jak revizorka křičí, že autobus dál nepojede, pokud si chlapec nevystoupí. K opuštění autobusu vyzve i několik dalších dětí ze skupinky. Všechny nakonec z autobusu vystoupily."

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Saská Žitava vidí naději v Češích. Je spojenectví výhodou i pro Liberec? Saská Žitava vidí naději v Češích. Je spojenectví výhodou i pro Liberec?
Požár v roudnické průmyslové zóně Požár v roudnické průmyslové zóně
Hurá do Ústí. Obchod se štědrými příspěvky na bydlení funguje nejlépe na severu Čech Hurá do Ústí. Obchod se štědrými příspěvky na bydlení funguje nejlépe na severu Čech

Zeman, nebo Drahoš? Rozhodnout mohou i dvě televizní debaty Zeman, nebo Drahoš? Rozhodnout mohou i dvě televizní debaty
Jak to bude s pohotovostí v Podřipské nemocnici? Jak to bude s pohotovostí v Podřipské nemocnici?
Házenkář Lovosic Václav Franc navštívil dětské pacienty v Roudnici nad Labem Házenkář Lovosic Václav Franc navštívil dětské pacienty v Roudnici nad Labem

OBRAZEM: Piráti předčili Pardubice po výsledku 4:2 OBRAZEM: Piráti předčili Pardubice po výsledku 4:2
Fotbalové Teplice získaly Shejbala z Hradce Králové Fotbalové Teplice získaly Shejbala z Hradce Králové
Stanislav Tecl se z Jablonce vrací do Slavie Stanislav Tecl se z Jablonce vrací do Slavie

FC Výprodej opět na scéně. Slavia vykupuje Liberec, podle Jiřího Lišky si s tím Slovan poradí FC Výprodej opět na scéně. Slavia vykupuje Liberec, podle Jiřího Lišky si s tím Slovan poradí
Výstraha pro Ústecko: Bude ledovka Výstraha pro Ústecko: Bude ledovka
Varování před ledovkou. Pak se má na pár dní oteplit Varování před ledovkou. Pak se má na pár dní oteplit


Komentáře