Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou

Snímek z pořízeného videa cestujícím v MHD. Foto: Youtube
Snímek z pořízeného videa cestujícím v MHD. Foto: Youtube

ÚSTÍ N.L. - V ústecké městské hromadné dopravě došlo ke konfliktu mezi revizorkou a nezletilým mladíkem, který byl z autobusu vykázán. Situaci natočil jeden z cestujících a umístil na sociální síť.

Reklama

 

Mladík, podle videa romského původu, sice měl u sebe platný jízdní doklad, ale údajně se dopouštěl nevhodného chování a kontrolorka chtěla, aby vůz opustil. To on ale odmítal a následně revizorku měl počastovat vulgarismy a začít jí tykat.  Ta ho pak chytla za ruku a pokusila se jej z autobusu dostat. Situaci přihlížely hlídky městské policie.

Podle mluvčí ústeckého dopravního podniku Jany Dvořákové nastoupila do autobusu skupinka mladíků. S batohy na zádech zůstala "mládež" stát v prostoru vyhrazeném pro kočárky a prostor tedy blokovala. Jelikož omezovali průchod ostatním cestujícím, revizorka je měla vyzvat, aby si ze zad sundali batohy. Nezletilí chlapci ale na výzvy nereagovali a následně jeden z nich začal revizorku urážet. Nakonec ale agresor a spolu s ním i další ze skupinky mladých dětí z autobusu vystoupili.

Případ řeší i policie, patrně ale kuriózně kvůli tomu, že se na policejní služebnu dostavila matka s agresivním nezletilým hochem. Policisté následně začali řešit situaci na základě videozáznamu.

Zakopaný pes je také v tom, že se incident odehrál na lince číslo 3, která zajíždí do Trmic, kde bydlí sociálně slabší obyvatelstvo a o dramatické situace tam není nouze.

Případ popisuje i dopravní podnik na svém webu:

"Dne 11. ledna 2018 probíhala přepravní kontrolní akce za účasti strážníků Městské policie.Tato akce se týkala i velmi problematického spoje linky č. 3 s odjezdem v 7:08 hod z Revoluční ulice směrem do Trmic. V zastávce Průmyslová nastoupila skupinka mladých teenagerů, kteří měli batohy na zádech a zůstali stát ve vyhrazeném prostoru pro přepravu dětských kočárků."

A prohlášení pokračuje: "Protože batohy na zádech omezovaly průchod ostatním cestujícím ve vozidle, zejména nastupujícím cestujícím a malým dětem, přišla k nim přepravní kontrolorka a slušnou formou je požádala, aby si batohy ze zad sundali právě s ohledem na ostatní cestující. Teenageři na její žádost nereagovali, a proto je upozornila opakovaně. V ten okamžik se otočil jeden ze skupinky teenagerů a za použití tykání velmi vulgárním výrazem verbálně přepravní kontrolorku napadl. Z důvodu neuposlechnutí pokynů a příkazů pověřené osoby ho přepravní kontrolorka v rámci svých pravomocí (podle §18a, odst. 1, písmeno a, zákona č. 11/1994Sb., o silniční dopravě) vyloučila z další přepravy. Po zastavení autobusu spolu s ním svévolně vystoupila i skupina dalších osob."

Revizoři ani hlídky městské policie to na autobusových linkách zajíždějících do Trmic a Předlic nemají snadné. Někdy to je prý s cestujícími, kteří by mohli zapadat do kolonky "nepřizpůsobiví" až o život.

"Linka č. 3 a další vybrané spoje ostatních linek, které zajíždějí do oblastí Trmic a Předlic jsou krizovými linkami, na kterých dochází k neustálým incidentům mezi řidiči, kontrolory a cestujícími. V současné době se tento stav odráží na tom, že je problém zmíněné linky řidiči obsadit i vykonávat na nich přepravní kontrolu. Agresivita cestujících vůči zaměstnancům Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s. má v posledním období vzrůstající tendenci. V nedávné době čelili i napadení nožem, střelnou zbraní apod," stojí dále na webu dopravního podniku.

S reakcí přispěchal i web Romea.cz: "Revizorka na videozáznamu na chlapce, který jel do školy, naléhá: "Já jsem řekla, že vystoupíš." Když chlapec klidným hlasem odmítne, chytne ho žena prudce za ruku, kterou se drží madla, a snaží se mu ji strhnout. Autor videozáznamu se v tu chvíli chlapce zastal: "Vůbec na něj nesahejte, tohle si dovolovat nemůžete." Ačkoli k tomu neměl přítomný strážník oprávnění, zareagoval směrem k osobě, která celou situaci natáčela, slovy: "Tak si to schovej někam." Na záznamu je dále slyšet, jak revizorka křičí, že autobus dál nepojede, pokud si chlapec nevystoupí. K opuštění autobusu vyzve i několik dalších dětí ze skupinky. Všechny nakonec z autobusu vystoupily."

 

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře