Severní Čechy trápí silný vítr. Hasiči řeší desítky nehod

Hasiči kvůli silnému větru zasahují v Ústeckém a Libereckém kraji, ilustrační foto. Foto: Jiří Berec, Události112.czHasiči kvůli silnému větru zasahují v Ústeckém a Libereckém kraji, ilustrační foto. Foto: Jiří Berec, Události112.cz

Ústecký kraj, Liberecký kraj - Silničáři i meteorologové na severu Čech varují před silným nárazovým větrem. Hasiči jsou v pohotovosti. Opatrní by měli být řidiči. V Libereckém i Ústeckém kraji prší, silnice jsou mokré a hrozí nebezpečí smyku.

Reklama

Hasiči v Ústeckém kraji řešili od sobotního poledne kvůli větru už na 20 událostí. Většinou odklízeli popadané stromy a polámané větve nebo uvolněné plechy a reklamní tabule.

Spadlý strom zastavil dnes ráno na dvě hodiny i provoz na železniční trati z Jedlové na Děčínsku směrem na Svor. Podobné výluky jsou tam ale při každém silnějším větru.

Silný vítr trápí od soboty celý sever Čech. V Ústeckém kraji dosahovaly v sobotu v horských oblastech nárazy větru rychlosti až 108 kilometrů v hodině, v nižších polohách naměřily přístroje nejvýše 72 kilometrů v hodině. Nejsilnější náraz 126 kilometrů za hodinu ukázala stanice přímo v Ústí nad Labem v Kočkově.

Nejvíc událostí v souvislosti se silným větrem zaznamenali zatím hasiči na Chomutovsku. Vyjížděli dvanáctkrát k odstranění spadlých stromů v Kadani, Otvicích, Chomutově, Krásné Lípě a Horní Halži.

Na Děčínsku byly zatím tři výjezdy k spadlým stromům v Šluknově, Kytlici a Růžové. V okresu Litoměřice spadlé stromy v Hněvicích a Ostrém.

V okresu Most dva výjezdy - spadlé stromy v ulici Václava Řezáče v Mostu a v Litvínově.

V okresu Teplice pět výjezdů jednotek: strom v Horské cestě v Duchcově, plechy na střeše v Zelenkově ulici v Duchcově, utržené plechy v Dolním Násepí v Novosedlicích.

V okresu Ústí nad Labem spadl billboard na osobní auto u prodejny OBI v Ústí nad Labem.

-ag-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře