Severní Čechy trápí silný vítr. Hasiči řeší desítky nehod

Hasiči kvůli silnému větru zasahují v Ústeckém a Libereckém kraji, ilustrační foto. Foto: Jiří Berec, Události112.czHasiči kvůli silnému větru zasahují v Ústeckém a Libereckém kraji, ilustrační foto. Foto: Jiří Berec, Události112.cz

Ústecký kraj, Liberecký kraj - Silničáři i meteorologové na severu Čech varují před silným nárazovým větrem. Hasiči jsou v pohotovosti. Opatrní by měli být řidiči. V Libereckém i Ústeckém kraji prší, silnice jsou mokré a hrozí nebezpečí smyku.

Reklama

Hasiči v Ústeckém kraji řešili od sobotního poledne kvůli větru už na 20 událostí. Většinou odklízeli popadané stromy a polámané větve nebo uvolněné plechy a reklamní tabule.

Spadlý strom zastavil dnes ráno na dvě hodiny i provoz na železniční trati z Jedlové na Děčínsku směrem na Svor. Podobné výluky jsou tam ale při každém silnějším větru.

Silný vítr trápí od soboty celý sever Čech. V Ústeckém kraji dosahovaly v sobotu v horských oblastech nárazy větru rychlosti až 108 kilometrů v hodině, v nižších polohách naměřily přístroje nejvýše 72 kilometrů v hodině. Nejsilnější náraz 126 kilometrů za hodinu ukázala stanice přímo v Ústí nad Labem v Kočkově.

Nejvíc událostí v souvislosti se silným větrem zaznamenali zatím hasiči na Chomutovsku. Vyjížděli dvanáctkrát k odstranění spadlých stromů v Kadani, Otvicích, Chomutově, Krásné Lípě a Horní Halži.

Na Děčínsku byly zatím tři výjezdy k spadlým stromům v Šluknově, Kytlici a Růžové. V okresu Litoměřice spadlé stromy v Hněvicích a Ostrém.

V okresu Most dva výjezdy - spadlé stromy v ulici Václava Řezáče v Mostu a v Litvínově.

V okresu Teplice pět výjezdů jednotek: strom v Horské cestě v Duchcově, plechy na střeše v Zelenkově ulici v Duchcově, utržené plechy v Dolním Násepí v Novosedlicích.

V okresu Ústí nad Labem spadl billboard na osobní auto u prodejny OBI v Ústí nad Labem.

-ag-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře