Senior v České Lípě uchovával na balkoně 3 pistole. Hrozil masakr?

Zabavené zbraně. Foto: archiv Městská policie Česká LípaZabavené zbraně. Foto: archiv Městská policie Česká Lípa

Česká Lípa - Zátah a následně šok. Senior volal českolipským strážníkům, že mu někdo chce zapálit balkon. Následně bylo zjištěno, že muž uchovává tři střelné zbraně.

Reklama

Starší muž (64 let) zavolal na městskou policii, že v bytě se nachází cizí osoby a na balkóně dochází k zakládání ohně. "Nic takového se nepotvrdilo, strážníci si ale všimli několika zbraní, které měl v bytě, a proto požádali o asistenci policisty," sdělila krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Hlídka na místě zjistila, že se jedná o jednu zbraň plynovou a dvě krátké střelné zbraně, které má muž v legálním držení. "Ovšem vzhledem k tomu, že muž působil na policisty dezorientovaným dojmem a jevil známky duševní nerovnováhy (jak sdělil, byl z důvodů zdravotních pod vlivem léků), přistoupili k preventivnímu opatření a na základě zákona o Policii ČR jej vyzvali k vydání těchto zbraní," upřesnila policejní mluvčí.

Muž zbraně policistům dobrovolně vydal a následně se vzdal i zbrojního průkazu.  "Tím také zanikla jeho platnost. Zbraně jsou v současné době v úschově na Krajském ředitelství policie Libereckého kraje a bude s nimi naloženo dle zákona o zbraních," upřesnila Vlasta Suchánková.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Českolipsko

Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu! Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu!
Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě
Startuje hudební festival Lípa Musica 2016 Startuje hudební festival Lípa Musica 2016

Soutěž o lístky na Mácháč 2016 Soutěž o lístky na Mácháč 2016
Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense
Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice


Komentáře