Senior v České Lípě uchovával na balkoně 3 pistole. Hrozil masakr?

Zabavené zbraně. Foto: archiv Městská policie Česká Lípa
Zabavené zbraně. Foto: archiv Městská policie Česká Lípa

Česká Lípa - Zátah a následně šok. Senior volal českolipským strážníkům, že mu někdo chce zapálit balkon. Následně bylo zjištěno, že muž uchovává tři střelné zbraně.

Reklama

Starší muž (64 let) zavolal na městskou policii, že v bytě se nachází cizí osoby a na balkóně dochází k zakládání ohně. "Nic takového se nepotvrdilo, strážníci si ale všimli několika zbraní, které měl v bytě, a proto požádali o asistenci policisty," sdělila krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Hlídka na místě zjistila, že se jedná o jednu zbraň plynovou a dvě krátké střelné zbraně, které má muž v legálním držení. "Ovšem vzhledem k tomu, že muž působil na policisty dezorientovaným dojmem a jevil známky duševní nerovnováhy (jak sdělil, byl z důvodů zdravotních pod vlivem léků), přistoupili k preventivnímu opatření a na základě zákona o Policii ČR jej vyzvali k vydání těchto zbraní," upřesnila policejní mluvčí.

Muž zbraně policistům dobrovolně vydal a následně se vzdal i zbrojního průkazu.  "Tím také zanikla jeho platnost. Zbraně jsou v současné době v úschově na Krajském ředitelství policie Libereckého kraje a bude s nimi naloženo dle zákona o zbraních," upřesnila Vlasta Suchánková.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře