Řidička zabila chlapce v Povrlech, teď stojí před soudem. Prý si nic nepamatuje

Budova Krajského soudu v Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czBudova Krajského soudu v Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L., Povrly - Ústecký okresní soud se v pátek (7.3.2014) začal zabývat případem Marty Buncíkové, která čelí obžalobě kvůli smrti jedenáctiletého chlapce v Povrlech na Ústecku. Žena podle žalobce v listopadu 2012 chlapce autem srazila, z místa ujela a dítě zraněním podlehlo.

Reklama

Z obžaloby vyplývá, že Marta Buncíková před jízdou požila antidepresiva, lék proti křečím a prášek na spaní. Při cestě se jí prý udělalo špatně, vzala si prášky, po deseti minutách jela dál, vypověděla žena před soudcem.

Pří pátečním líčení dále zaznělo, že řidička s vozem přejela na chodník vedoucí po pravé straně silnice, jela po něm ještě minimálně 18 metrů. V rychlosti kolem 50 kilometrů narazila do jedenáciletého chlapce. Ten stál k přijíždějícímu mercedesu bokem.

Pak následoval náraz. Chlapec byl vržen na kapotu a do čelního skla automobilu. Dítě bylo odmršteno na travnatou plochu. Utrpělo mnohačetná poranění, a to i pohmoždění mozku. Chlapec na místě zemřel.

Marta Buncíková se obhajovala slovy, že proti ní jelo velké nákladní auto, které ji oslnilo. Nic si prý nepamatuje. Jen to, že byla doma a přišla policie. Řidička totiž autem z moísta nehody ujela.

Žena dále uvedla, že chtěla spáchat sebevraždu. Státní zástupce ji viní i z ohrožení pod vlivem návykové látky. Po nehodě chtěla, jak uvedla, spáchat sebevraždu. Matka chlapce, která se soudního líčení účastní, se připojila k žalobě s požadavkem na odškodnění ve výši 7 milionů korun.

-ag-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře