Řidička zabila chlapce v Povrlech, teď stojí před soudem. Prý si nic nepamatuje

Budova Krajského soudu v Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czBudova Krajského soudu v Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L., Povrly - Ústecký okresní soud se v pátek (7.3.2014) začal zabývat případem Marty Buncíkové, která čelí obžalobě kvůli smrti jedenáctiletého chlapce v Povrlech na Ústecku. Žena podle žalobce v listopadu 2012 chlapce autem srazila, z místa ujela a dítě zraněním podlehlo.

Reklama

Z obžaloby vyplývá, že Marta Buncíková před jízdou požila antidepresiva, lék proti křečím a prášek na spaní. Při cestě se jí prý udělalo špatně, vzala si prášky, po deseti minutách jela dál, vypověděla žena před soudcem.

Pří pátečním líčení dále zaznělo, že řidička s vozem přejela na chodník vedoucí po pravé straně silnice, jela po něm ještě minimálně 18 metrů. V rychlosti kolem 50 kilometrů narazila do jedenáciletého chlapce. Ten stál k přijíždějícímu mercedesu bokem.

Pak následoval náraz. Chlapec byl vržen na kapotu a do čelního skla automobilu. Dítě bylo odmršteno na travnatou plochu. Utrpělo mnohačetná poranění, a to i pohmoždění mozku. Chlapec na místě zemřel.

Marta Buncíková se obhajovala slovy, že proti ní jelo velké nákladní auto, které ji oslnilo. Nic si prý nepamatuje. Jen to, že byla doma a přišla policie. Řidička totiž autem z moísta nehody ujela.

Žena dále uvedla, že chtěla spáchat sebevraždu. Státní zástupce ji viní i z ohrožení pod vlivem návykové látky. Po nehodě chtěla, jak uvedla, spáchat sebevraždu. Matka chlapce, která se soudního líčení účastní, se připojila k žalobě s požadavkem na odškodnění ve výši 7 milionů korun.

-ag-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře