Revizor v ústecké MHD chtěl vidět jízdenku. Dívka na něj vytáhla pistoli

Pistole, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Pistole, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Ústí n/L. - Jak v akčním filmu si připadali cestující v jednom z trolejbusů v Ústí nad Labem. Pří běžné kontrole dvacetiletá žena vytáhla na revizora plynovou pistoli. Následně lživě obvinila policistku, že ji ukradla věci. Nyní ženě hrozí až čtyřleté vězení.

Reklama

Policejní komisař sdělil obvinění 20leté dívce z trestného činu Vydírání a Křivého obvinění. Obviněná v pátek (8.1.2016) v ranních hodinách byla v trolejbusu MHD kontrolována revizorkou.

"Při této kontrole nepředložila platnou jízdenku a s různými slovními urážkami se domáhala vystoupení. Revizorka se ovšem snažila ženu zastavit, kdy dívka z kapsy vytáhla pistoli a namířila jí na revizorku. Po chvilce jí opět schovala. Následně byla v trolejbuse zadržena přivolanou policejní hlídkou a na výzvu vydala i plynovou pistoli, kterou měla v kapse," popsala dění ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

"Tímto skutkem ale toho rána neskončila. Na obvodním oddělení při prováděné osobní prohlídce lživě obvinila policistku, že jí odcizila bankovku v hodnotě 1000 korun. Po několika hodinách strávených na policii a po sděleném obvinění byla ve večerních hodinách ze zadržení propuštěna," dodala mluvčí.

Za uvedené jednání jí hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 6 měsíců do 4 let nebo peněžitý trest.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře