Požár statku na Liberecku. Škoda půjde do milionů!

Foto: HZS Libereckého kraje
Foto: HZS Libereckého kraje

LIBERECKO - Už druhý den hoří v bývalém statku v Jindřichovicích pod Smrkem uskladněná dřevní štěpka.

Reklama

 

Požár je rozsáhlý, a proto na něm budou pracovat hasiči až do středy, jak prozrazuje mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková.

"Požár nejprve zasáhl delší křídlo bývalého statku, které se využívá jako sklad štěpky a dřeva. Díky silnému větru se požár velmi rychle rozšířil i na další části budovy. V době příjezdu hasičů již hořel téměř celý skladovací prostor o rozměrech cca 50x30 metrů a plameny šlehaly střechou ven. Byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu. Přilehlou obytnou budovu hasiči po celou dobu ochlazovali, aby zabránili rozšíření požáru," komentuje mluvčí libereckých hasičů na oficiálním webu hasičského záchranného sboru.

"Aktuální situace ukazuje, že riziko zřícení objektu při dalším hašení je velké. Stropy se prohýbají a celá budova vlivem dlouhotrvajícího sálavého tepla neustále pracuje. Proto se hasiči rozhodli povolat Záchranný útvar HZS ČR ze Zbirohu, který pomocí speciální techniky (sklápěcí automobil, a universální dokončovací stroj s podkopávací lžící) odstraní stále hořící štěpku a sutiny z vnitřku objektu, aby mohli hasiči materiál rozhrabat a dohasit ohniska uvnitř," dodává web hasičů.

V následujících dnech vyšetřovatelé budou zjišťovat příčiny vzniku požáru. Odhaduje se, že škoda přesáhne několik milionů korun.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře