Policie pro údajného únosce dětí z Litoměřicka chce vazbu. V minulosti už unesl děti z Českolipska

Garáž, kde údajně byly děti zadržovány. Reprofoto: TV NovGaráž, kde údajně byly děti zadržovány. Reprofoto: TV Nov

LITOMĚŘICE, ÚSTÍ N.L. - Zhruba týden hýbe Litoměřickem kauza, která se vyvinula až k údajnému únosu dětí. Jana (13) a Daniel (16), který má být z Mlékojed, se nehlásili rodičům, avšak ve středu (7.9.2016) byli prý nalezeni rodiči - a to v Ústí nad Labem. Policie v pátek (9.9.2016) muže obvinila a žádá pro něj vazbu.

Reklama

Údajně obětí únosu se měly stát obě děti - alespoň podle verze jejich rodičů. Matka chlapce se rozpovídala pro TV Nova.

"Měli jsme nějaké síly hledat na vlastní pěst a vyplatilo se to. Když jsme úkryt s manželem našli a byla jistota, že jsou tam, byl to neuvěřitelný pocit. Z vyprávění Danečka mrazí," uvedla.

TV Nova se navíc podařilo vypátrat, kde údajně obě děti byly -  garáž v ústecké čtvrti Střekov u Novosedlického náměstí.

Podle matky chlapce "šlo o pevnost". Za vstupními plechovými vraty měly totiž podle televize být ještě troje další těžké dveře, aby nikdo nemohl slyšet volání o pomoc.

Podle výpisu z katastru nemovitostí patří garáž údajnému únosci. Policisté muže již  zadrželi. Byl obviněn z vydírání a zbavení osobní svobody. Státní zástupce ho chce poslat do vazby, uvedla v pátek policejní mluvčí Alena Bartošová. "Policisté nadále pokračují v úkonech trestního řízení,“ dodala.

V minulosti soud muže již potrestal za únos dvou malých dětí na Českolipsku z roku 2004. Ve stejný rok o pár týdnů později se pokusil znovu o další únos. Chtěl z domu odvést spící sedmiletou dívku. Křikem ale vzbudila matku, kterou muž s pistolí v ruce přinutil, aby se připoutala k topení. Dívenku nechal na místě a utekl, upozornil na minulost muže server IDNES.cz.

Soud muže potrestal sedmiletým vězením.

Muž je trvale hlášen v Mlékojedech, ale podle místních se tam dlouhodobě nezdržuje.

Děti odešly z domova 28. srpna 2016. Od té doby rodiče děti komunikuji s veřejností prostřednictvím Facebooku, žádali o pomoc při hledání dětí.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Litoměřicko

V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka
Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové
Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří
Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program
Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu


Komentáře