Policie na Jablonecku dopadla drogový gang

Jablonečtí policisté dopadli drogový gang. Foto: Policie ČRJablonečtí policisté dopadli drogový gang. Foto: Policie ČR

Jablonec n/N. - Kriminalisté odhalili skupinu pachatelů, která se zabývala výrobou a následnou distribucí pervitinu na Jablonecku.

Reklama

Jablonečtí kriminalisté v uplynulých dnech odhalili skupinu pachatelů ve věku 26 – 46 let, která se zabývala výrobou a následnou distribucí metamfetaminu (pervitinu) na Jablonecku. Kriminalisté dosud zadokumentovali jejich trestnou činnost od roku 2012 do současnosti.

"Policejní komisař proti dvěma členům skupiny již zahájil trestní stíhání jako obviněných ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, kdy jeden z nich se skutku dopustil ve spolupachatelství a druhý formou účastenství," uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová

"Proti dalším třem členům skupiny policejní komisař zahájil trestní stíhání jako obviněných ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, kterého se dva z nich dopustili ve spolupachatelství. Tito tři obvinění byli již v uplynulých třech letech pravomocně odsouzeni nebo potrestáni za drogovou trestnou činnost," dodala mluvčí.

V letošním roce již kriminalisté zadokumentovali tři případy, kdy obvinění v domě v majetku jednoho z nich v Desné v Jizerských horách neoprávněně vyrobili metamfetamin.

"V posledním případě, a to 15. ledna 2014 ve večerních hodinách, proběhla ve spolupráci se Zásahovou jednotkou Krajského ředitelství Ústeckého kraje realizace, při níž byl jeden z obviněných zadržen přímo při výrobě drogy a následně byli zadrženi i zbývající čtyři pachatelé. Poté při domovní prohlídce v uvedeném objektu bylo zajištěno technologické zařízení a chemikálie sloužící k výrobě pervitinu i samotný pervitin," uvedla Dagmar Sochorová.

Jeden obviněný – majitel nemovitosti, který za úplatu poskytoval ostatním prostory domu k výrobě pervitinu je stíhán na svobodě. Ostatní čtyři obvinění jsou v již v současné době z rozhodnutí soudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou ve vazbě.

Třem obviněným, kteří se dopustili zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Dva obvinění ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy mohou být potrestáni odnětím svobody až na pět let.

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!

Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018

Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví
Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví

Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!
Lovci nevyzráli na Frýdek-Místek ani podruhé Lovci nevyzráli na Frýdek-Místek ani podruhé


Komentáře