Policie dopadla výrobce metamfetaminu

Akce „VIATORAkce „VIATOR". Foto: Archiv Národní protidrogové centrály

Ústecký kraj - Detektivové Národní protidrogové centrály dopadli šestičlennou organizovanou skupinu, která vyráběla metamfetamin v řádech kilogramů. Drogu vysoké kvality distribuovali do celé republiky a sousedního Polska.

Reklama

Skupina pachatelů dovážela z Polska lék zvaný „Cirrus" s obsahem pseudoefedrinu, ze kterého následně vyráběla metamfetamin ve velkém.

„Léčivo s obsahem pseudoefedrinu získávala skupina od občana Polska, částečně za finanční hotovost a částečně za vyrobený metamfetamin," sdělila mluvčí Národní protidrogové centrály Barbora Kudláčková.

„K zadržení pachatelů, českých státních příslušníků ve věku 35 až 58 let, došlo na území Ústeckého kraje a to bezprostředně po dokončení procesu výroby jednoho kilogramu metamfetaminu samotným organizátorem trestné činnosti," dodala.

Po následné domovní prohlídce bylo objeveno vybavení laboratoře, které svou velikostí mohlo produkovat kilogramy drogy během jednoho cyklu výroby.

„V případě prokázání trestné činnosti hrozí všem pachatelům trest odnětí svobody v rozmezí osm až osmnáct let," informovala mluvčí.

Pachatelé byli vzati do vazby a po jednom bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Utkání v Brně se lovosickým házenkářům nevydařilo Utkání v Brně se lovosickým házenkářům nevydařilo
V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili
V Krušných horách se objevuje rys V Krušných horách se objevuje rys

Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice
Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy
Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit


Komentáře