Nešikovný zloděj po letech dopaden

Hlídka Policie ČR - ilustrační foto Foto: archiv U112.czHlídka Policie ČR - ilustrační foto Foto: archiv U112.cz

Varnsdorf - V červnu 2007 se dopustil pachatel ve Varnsdorfu násilného vniknutí do rodinného domu, odnesl si věci za 879 Kč. Po letech byl dopaden.

Reklama

V červnu 2007 policisté z Rumburku pátrali po muži, jenž v noci z devětadvacátého na třicátého června neoprávněně vstoupil do rodinného domu ve Varnsdorfu. Uvnitř domu pak našel spící ženu, kterou fyzicky napadl. Násilí, které vůči ní použil, obyvatelku domu přivedlo až do rukou lékařů.

Dům prohledal a odnesl si z něj věci v hodnotě 879,- Kč. Kriminalisté na místě činu zajistili pár stop včetně vzorku DNA. Prošetřili všechny dostupné skutečnosti, ale i tak se jim nepodařilo zjistit osobu pachatele.  Štěstí se na ně usmálo až v prosince roku 2014, kdy se v databázi objevil vzorek DNA  shodný s vzorkem z místa události. Policisté opět začali pátrat, tentokrát s konkrétními informacemi o násilníkovi.

Výsledkem jejich usilovné práce  je dopadení sedmapadesátiletého muže z Českého Krumlova, kterému čtvrtého března letošního roku sdělili obvinění z loupeže a porušování domovní svobody. Současně se zahájením trestního stíhání  policejní vyšetřovatelka připravuje také podání podnětu k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.  Tomu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Buzení medvědů v chomutovském zooparku s Jakubem Kohákem Buzení medvědů v chomutovském zooparku s Jakubem Kohákem
OBRAZEM: Piráti se rozloučili se sezónou porážkou OBRAZEM: Piráti se rozloučili se sezónou porážkou
Další útok Islámského státu ve Francii? Další útok Islámského státu ve Francii?

Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo
Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize? Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize?
Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum

Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu? Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu?
Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi
Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku

Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár? Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár?
Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna
Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti


Komentáře