Nešikovný zloděj po letech dopaden

Hlídka Policie ČR - ilustrační foto Foto: archiv U112.cz
Hlídka Policie ČR - ilustrační foto Foto: archiv U112.cz

Varnsdorf - V červnu 2007 se dopustil pachatel ve Varnsdorfu násilného vniknutí do rodinného domu, odnesl si věci za 879 Kč. Po letech byl dopaden.

Reklama

V červnu 2007 policisté z Rumburku pátrali po muži, jenž v noci z devětadvacátého na třicátého června neoprávněně vstoupil do rodinného domu ve Varnsdorfu. Uvnitř domu pak našel spící ženu, kterou fyzicky napadl. Násilí, které vůči ní použil, obyvatelku domu přivedlo až do rukou lékařů.

Dům prohledal a odnesl si z něj věci v hodnotě 879,- Kč. Kriminalisté na místě činu zajistili pár stop včetně vzorku DNA. Prošetřili všechny dostupné skutečnosti, ale i tak se jim nepodařilo zjistit osobu pachatele.  Štěstí se na ně usmálo až v prosince roku 2014, kdy se v databázi objevil vzorek DNA  shodný s vzorkem z místa události. Policisté opět začali pátrat, tentokrát s konkrétními informacemi o násilníkovi.

Výsledkem jejich usilovné práce  je dopadení sedmapadesátiletého muže z Českého Krumlova, kterému čtvrtého března letošního roku sdělili obvinění z loupeže a porušování domovní svobody. Současně se zahájením trestního stíhání  policejní vyšetřovatelka připravuje také podání podnětu k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.  Tomu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře