Muž měl karbofuranem trávit zvířata. A to i psy

Policie, ilustrační snímek. Foto: archiv Události112.cz
Policie, ilustrační snímek. Foto: archiv Události112.cz

LITOMĚŘICKO - Před lety to byla jedna zpráva za druhou. Policisté se zabývali oznámeními, že někdo ve volné přírodě pokládá jed, který otrávil nejen ptactvo, ale i psy. S domnělým pachatelem probíhá soud.

Reklama

"Litoměřičtí kriminalisté na objasnění tohoto případu intenzivně pracovali téměř dva roky, neboť tato problematika patří mezi velmi obtížně prokazatelné a dalo by se říci, že v rámci území České republiky jde o tzv. první vlaštovku," uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Jde o jed karbofuran.

"Nejde o první případ, kdy jsme přijali oznámení o otravách psů či ptactva tímto nebezpečným jedem. Všechny předchozí případy však mají jedno společné – „pachatel neznámý“! Proto je velmi pozitivní že se podařilo tento případ objasnit,"
řekla policejní mluvčí.

"Obvinění pro zločin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, pro přečin týrání zvířat, přečin zanedbání péče o zvíře z nedbalosti a přečin nedovolené ozbrojování si padesátiletý muž z Úštěcka převzal na konci roku 2016. Obviněný si proti usnesení podal stížnost, ale nyní se již případem zabývá soud. V případě uznané viny hrozí dotyčnému až osmileté vězení," dodala Pavla Kofrová.

Reklama

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře