Loupěž v teplickém klenotnictví. Policie dopadla další muže na polsko-litevské hranici

Policie, ilustrační foto. Foto: archuv Události112.cz
Policie, ilustrační foto. Foto: archuv Události112.cz

TEPLICE - Ke čtyřem mužům, které policie zatkla v Praze v souvislosti s loupeží zlatnictví v Krupské ulici v centru Teplic, se připojili další dva. Policie je našla na polsko-litevské hranici.

Reklama

Policie zadržela v pátek (21.12.2018) odpoledne na polsko-litevské hranici dva muže, kteří v motoru svého auta měli ukrytou podstatnou část lupu z pondělního přepadení teplického klenotnictví. V sobotu médiím to potvrdila policejní mluvčí Alena Bartošová.

"Vydali jsme eurozatykač na dva muže, kteří byli zadrženi na litevských hranicích a nyní čekáme, zda na ně bude uvalena vydávací vazba,“ řekla podle ČTK Alena  Bartošová.

Podle mluvčí u mužů byly nalezeny téměř všechny zbývající odcizené věci z zlatnictví.

Policie první čtyři muže zadržela den po loupeži, a to v centru Prahy. Má se jednat o cizí státní příslušníky, konkrétně z Litvy. Hrozí jim až 15 let za mřížemi.

Lupiči přepadli zlatnictví v Krupské ulici v centru Teplic v pondělí dopoledne. Jeden měl u sebe podle policie maketu střelné zbraně.

Obsluhu klenotnictví spoutali. Lupiči ukradli zboží zhruba za sedm milionů korun. Šlo především o luxusní hodinky značek Omega a Breitling.

Reklama

Hodnocení

2.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře