Liberečtí policisté dopadli muže vykrádající sklady, obchody i bary. Měl jich 13 na svědomí

Policie dopadla zloděje, který se zaměřoval na sklady, bary i obchody v Liberci, ilustrační foro. Foto: Policie ČRPolicie dopadla zloděje, který se zaměřoval na sklady, bary i obchody v Liberci, ilustrační foro. Foto: Policie ČR

Liberec - Úspěšní byli počátkem nového roku liberečtí kriminalisté. Těm se podařilo objasnit hned třináct krádeží vloupáním, kterých se v samotném městě Liberci dopustil 30letý muž z Chrastavska. Tyto krádeže má muž na svědomí již od konce roku 2012, ale nejvíce jich napáchal zejména v druhé polovině roku 2013 a jednu krádež dokonce počátkem letošního roku.

Reklama

Muž se vloupal do různých objektů zejména skladů a firem, ale nejčastěji se objektem jeho zájmu stávaly prodejny, restaurace a bary převážně v centru města. Rozmanitost prodejen, které si ke svým krádežím vybíral byla velká.

"V jednom případě se vloupal do klenotnictví, jindy zase do prodejny počítačů a nakonec navšívil i prodejny tabáku. Mezi restauracemi, které navštívil byly: Black Horse na Nerudově náměstí, Chicago Grill v ulici Na Perštýně, bar Šnek v ulici Široká, restaurace Kojot v ulici Nákladní a restaurace Versus v ulici Nádvorní," popsala liberecká policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

"Do poslední ze jmenovaných se pokusil muž vloupat přímo poslední den v roce 2013 v dopoledních hodinách, kdy tento jeho pokus byl neúspěšný. Na místo činu se však vrátil ještě jednou, a to počátkem ledna letošního roku. V tomto případě se mu vloupání zdařilo a z restaurace si tak odnesl 9 kusů lahví prémiového alkohoolu v celkové hodnotě téměř 80 tisíc korun," pokračovala policejní mluvčí.

Další nepatrnou škodu 35 tisíc způsobil na poškozených dveřích restaurace. Za zmínku jistě stojí i objasněný případ vloupání do prostor lékárny Klášter v ulici Klášterní, kde počátkem listopadu loňského roku odcizil zboží za bezmála 63 tisíc korun.

Škody, které krádežemi muž napáchal nebyly příliš malé, celková škoda dosáhla částky téměř půl milionu korun. Z objektů, které muž navštívil, si odnášel různé věci. V restauracích ho převážně zaujal alkohol, potraviny a peníze, v prodejnách tabáku cigarety, časopisy, v prodejně klenotnictví hodinky a v prodejně počítačů výpočetní technika.

"V těchto dnech liberečtí kriminalisté zahájili proti muži trestní stíhání pro přečiny "Krádeže a "Poškození cizí věci", kde mu vzhledem k vysoké škodě hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování zároveň podal návrh, aby byl obviněný vyšetřován vazebně a nyní bude záležet na soudu, jak v této věci rozhodne dále," dodala policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Utkání v Brně se lovosickým házenkářům nevydařilo Utkání v Brně se lovosickým házenkářům nevydařilo
V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili
V Krušných horách se objevuje rys V Krušných horách se objevuje rys

Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice
Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy
Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit


Komentáře