Liberečtí kriminalisté odhalili významného drogového dealera

Drogy zajištěné policií. Foto: Policie ČRDrogy zajištěné policií. Foto: Policie ČR

Liberec - Kriminalisté po půlročním sledování zadrželi 48letého muže, který se zabýval výrobou i následnou distribucí pervitinu pro drogově závislé na Liberecku, Jablonecku a Semilsku.

Reklama

Po zhruba šesti měsících se kriminalistům z Územního odboru Liberec podařilo zadržet muže, který byl významným výrobcem, ale i distributorem pervitinu pro drogově závislé na Liberecku, Jablonecku a Semilsku.

Akci pod krycím názvem „Valdemar“ ukončili kriminalisté na konci ledna tohoto roku. Na akci se velkou měrou podíleli také kriminalisté z Územního odboru Jablonec nad Nisou.

Velkým drogovým dealerem, kterého kriminalisté půl roku sledovali, byl 48letý muž z Jablonecka, který přebýval přechodně v pronajatém bytě v městě Liberec.

Kriminalisté muže zadrželi na konci ledna letošního roku v pravé poledne v rodinném domě v obci Rovensko pod Troskami, kde užíval podkrovní místnost, která mu v danou dobu sloužila jako útočiště k přebývání. Zadržení proběhlo velice rychle, muž se při zatýkání nebránil ani nekladl odpor. Současně proběhla na základě soudního příkazu domovní prohlídka uvedených prostor.

Domovní prohlídkou kriminalisté zajistili téměř 500 g metamfetaminu zv. pervitinu, cca 150 g konopí, mnoho lysohlávek a věci potřebné k jejich distribuci.

Samotné výrobě drog se však muž věnoval v pronajatém bytě v jednom z panelových domů v liberecké městské části Ruprechtice. Zde kriminalisté provedli ve stejný den v odpoledních hodinách další domovní prohlídku, kde se jim podařilo zajistit velkou, kompletní domácí laboratoř na výrobu metamfetaminu (pervitinu) jako jsou velké baňky, chemikálie, teploměry a jiné prostředky na výrobu této drogy. Jelikož se jednalo o velkého dealera, zajistili kriminalisté při domovních prohlídkách mnoho elektroniky pocházející z trestné činnosti, jako jsou notebooky, mobilní telefony a jiné.

Výrobou a distribucí si 48letý muž zajišťoval finanční prostředky pro své živobytí, hrál automaty a část peněz použil na nákup elektroniky. Podle zjištění kriminalistů zásoboval dospělé uživatele z Liberecka, Jablonecka a Semilska, kteří ho za tímto účelem osobně navštěvovali. K předávkám zboží docházelo zpravidla v pronajatém libereckém bytě.

Pro zajímavost lze uvést, že z materiálu, který se kriminalistům podařilo zajistit tj. téměř 500 g pervitinu lze uspokojit až 5 tisíc dávek. Jeden gram 48letý drogový dealer prodával od 1000 do 1500 korun. To znamená, že by se zajištěné množství zboží dalo prodat až za 750 tisíc korun. Pervitin vyráběl muž z léku zvaného „Cirrus“, pravděpodobně dováženého z Polska. Tento typ léku se běžně v lékárnách prodává na bolesti hlavy. Kriminalisté ještě dále dokumentují distribuci pervitinu v řádek stovek gramů, neboť konečných uživatelů bude pravděpodobně více.

Kromě toho, že muž byl významným dealerem pervitinu, on sám byl těžkým toxikomanem, který byl denně závislý na užívání pervitinu.

48letý Jablonečan již v současné době čelí obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy v prvním i druhém odstavci, za což mu hrozí až desetileté vězení.

Vzhledem k tomu, že hrozilo, že by muž mohl v této trestné činnosti dále pokračovat, skrývat se a ovlivňovat doposud nevyslechnuté svědky, podali kriminalisté návrh na jeho vzetí do vazby. S tímto návrhem se soudce Okresního soudu v Liberci ztotožnil a obviněného muže umístil do vazební věznice.

V tomto případě se nejednalo o žádného nováčka, neboť uvedený muž byl již v minulosti za obdobnou trestnou činnost soudně trestán.

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili
V Krušných horách se objevuje rys V Krušných horách se objevuje rys
Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice

Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy
Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit
Němec Tesoura, který pobodal přítelkyni v Litvínově, dostal pět let Němec Tesoura, který pobodal přítelkyni v Litvínově, dostal pět let


Komentáře