Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista

Vytahování auta z lomu. Foto: archiv Policie ČR
Vytahování auta z lomu. Foto: archiv Policie ČR

TEPLICKO - Veřejnost zaujal případ z konce prosince, kdy amatérští potápěči našli několik kradených aut v zatopeném lomu Vápenka u Lahoště na Teplicku. Policisté nyní vědí, kdo to má na svědomí.

Reklama
Co se stalo?

Na konci listopadu hasiči vytahovali zatopená auta z lomu. Mluvilo se z počátku o čtyřech vozech.  Hasiči s pomocí člunu umístili na hladinu norné stěny, aby se zabránilo šíření provozních kapalin, které z aut unikaly. Podle informací kriminalistů, kteří se nacházeli na místě, se jedná o vozidla, která byla v uplynulých třech měsících odcizena v Teplicích, Chomutově a Karlových Varech.

Vyprošťování všech aut trvalo zhruba pět hodin. Poté, co byla všechna vozidla z lomu vytažena, převezla se na policejní parkoviště, kde je ohledá kriminalistický technik.

Policisté už zloděje chytli.

Policisté nyní přišli na to, kdo kradená auta poslal ke dnu. Má se jednat o 24letého recidivistu, jenž byl v minulosti už jedenáckrát trestán. O případu rovněž referuje server idnes.cz.

Mladík si již vyslechl obvinění z krádeže, krádeže ve stadiu pokusu, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Nyní prý bude mladík - recidivista na soud čekat ve vazbě.

Pachatel údajně nevlastní řidičské oprávnění auta kradl z kuriózního důvodu. Protože se chtěl zadarmo svézt a když mu došlo palivo, auta někde nechal nebo je poslal ke dnu zatopeného lomu.

Od loňského září prý ukradl již deset vozů. Muž prý ukradl auta v Teplicích, Karlových Varech, Chomutově, Mostě, Ústí nad Labem nebo dokonce i v Německu.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře