Koupené volby za 200 korun?! Podezření na kupčení s hlasy v Ústí nad Labem

Volební místnost, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Volební místnost, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ N.L. - V Ústí nad Labem se objevilo podezření, že by se v krajské metropoli mohlo obchodovat s hlasy.

Reklama

 

Na případ upozornil mimo jiné například Český rozhlas Sever. Jeho reportéři mají údajně poznatky o tom, že by se na severu Čech mohlo kupčit s hlasy. Je prý možné, že by obyvatelé městské čtvrti Mojžíř svůj hlas "hodili" určité straně a konkrétním volebním kandidátům, a to za pouhých 200 korun.

Věcí se už zabývá i policie.

Český rozhlas Sever rovněž přinesl tvrzení nejmenované členky volební komise v Mojžíři, podle níž v pátek přišly hlasovat ve stejnou dobu podezřelé tři skupinky po patnácti lidech. "Přišli, jeden hlasovací lístek, vytáhli ho z peněženky nebo ho měli přehnutý v ruce. Neuměli ani číst, nechtěli ani obálky. Někdo je prostě musel uplatit, peníze jsme ale neviděli. Přišla tam i policie, tak jsme je na to upozornili," sdělila členka volební komise rozhlasové stanici.

Ústí ale není jediné místo, kde by se mohlo kupčit s hlasy. Podezření se objevilo i v nedaleké Krupce.

Podle MF Dnes se mohlo stát, že by se například na sídlišti Horní Maršov mohli pohybovat lidé, kteří mají s kupčením s hlasy zkušenosti. Miroslav Brož ze sdružení Konexe sdělil serveru idnes.cz, že by se letos mohlo nabízet 300 korun za hlas.

Pochybnosti o kupčení s hlasy v Krupce ale nejsou náhodné. V roce 2010 a 2011 se tam musely opakovat komunální volby hned třikrát a pochybnosti o regulérnosti voleb se zde objevili i v roce 2014.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře