Kauza Roman Houska: Muž vraždil náhodou, tvrdí policie. Opravdu?

Roman Houska na archivním snímku. Foto: archiv ČTRoman Houska na archivním snímku. Foto: archiv ČT

Chomutov, Krupka - Muž z Krupky na Teplicku ve věku 37 let, bývalý voják. To má být podle policie vrah vlivného člena severočeské ČSSD Romana Housky. Údajný střelec přišel na policii a sám se udal. Prý nevěděl, koho zabil.

Reklama

Když policie ve čtvrtek (13.3.2014) potvrdila, že má pachatele trestného činu vraždy Romana Housky, překvapila. Zvláště poté, co ještě pár dní před tím neoficiálně kriminalisté přiznávali, že jsou bezradní.

Pak prosákla na veřejnost informace, že střelcem má být muž, který se sám na policii udal. Bližší informace policie sdělí až v pátek, poté, co bude na muže soudem uvalena vazba, tvrdila.

Částečně slib splnila. Ovšem jak muž vypadal a jak se ve skutečnosti jmenuje, aby byla identifikace úplná, to se veřejnost ani média nedozvěděla.

A ta zase jen kusé zprávy: Muž středního věku, z Teplicka, majitel legálně držené pistole (tou vraždil, podle policie), vražda neměla politický motiv, byla to náhoda, muž do ulice, kde Roman Houska bydlel, zabloudil, oba muži se pohádali. Muž vystřelil, Romana Housku ještě předtím ochromil paralyzérem (ten pachatel zanechal na místě vraždy, byl drahý, přivedl polici na stopu pachatele).

K vražde chomutovského bosse krajský státní zástupce Jan Jakovec uvedl: "Došlo k setkání dvou lidí a vrah pana Housku překvapil, došlo k vygradování setkání v konflikt, který skončil čtyřmi výstřely a vraždou."

Policie ale podle svých slov už věděla, kdo je pachatelem. Poprvé byl vyslýchán na začátku ledna 2014 a kriminalisté prý jen přemýšleli, jak pachatele nevystrašit, a tak si ho zvali na doplňující podání vysvětlení.

Soudce v pátek (14.3.2014)  rozhodl o vzetí muže do vazby. Pachateli při prokázání viny hrozí trest odnětí svobody do výše 18 let.

A kdo je oním mužem? Týdeník Respekt uvedl, že se jedná o Michala Krnáče.

ČTĚTE na Investigate.cz: Profil zavražděného politika ČSSD: Kdo byl Roman Houska a jakou roli hrál v politice a byznysu na severu Čech?

Policie už má podezřelého z vraždy Romana Housky. Podrobnosti ale nesdělila

-ag-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo

Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč? Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč?
Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to? Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to?
Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič
Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo
Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky! Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!


Komentáře