Dvě loupeže jak z filmového hororu otřásly Libercem

Hlídka Policie ČR - ilustrační foto Foto: archiv U112.cz
Hlídka Policie ČR - ilustrační foto Foto: archiv U112.cz

Liberec - Masku z hororu Vřískot měl přes obličej pachatel, který s dvěma komplici zaútočil na dva lidi na ulici Liberce. Policie vyhlásila po sobotním (21.2.2015) incientu pátrání a žádá veřejnost o pomoc.

Reklama

"V sobotu kolem druhé hodiny nad ránem procházel 36letý muž v Liberci Rochlicích ulici Červeného, když u něj zastavilo stříbrné osobní vozidlo typu combi. Z něj  během několika okamžiků vyskočili dva muži, kteří se výkřikem navzájem povzbudili k útoku. Pak už jenom cítil bolestivý úder zezadu do hlavy a padl na zem," popsala incident liberecká policejní mluvčí Ivana Baláková.

Podle napadeného muže byli pachatelé sehraní a rychlí. Za několik sekund naskákali zpět do auta a odjeli.

Muž byl okraden o peněženku - peníze i ososbní doklady. "Napadený se domnívá, že se stal pouhou náhodnou obětí party, která si ho na liduprázdném místě vyhlédla. Policisté případ kvalifikovali jako zločin loupeže a po pachatelích, dvou útočnících a jejich řidiči, pátrají," konstatovala policejní mluvčí.

"Podle hlasu by se mohlo  jednat spíše o mladíky kolem 25 let. Vzhledem k tomu, že registrační značka jejich vozidla má začínat na písmena "DZ", domníváme se, že se jedná o polskou registrační značku," upřesnila Ivana Baláková.

Jenže tu noc t nebylo všechno. Další zvláštní událost se v Liberci stala  asi o půl hodiny dříve v ulici 5. května. 24letý mladík se v tuto dobu vracel domů. Poblíž tramvajové zastávky u něj zastavilo také vozidlo  stříbrné  barvy  s pravděpodobně polskou registrační značkou a z ní podle podobného scénáře vyběhl útočník tentokrát maskovaný černou kuklou.

"Několikrát ho udeřil pěstí do obličeje, ale protože se mladík začal stejně důrazně bránit, pachatel nasedl do auta a odjel. Podle výpovědi napadeného měl nejspíš dva spolujezdce, kteří se napadení přímo nezúčastnili. Ani tento mladý muž nemá žádné nepřátele a útok na sebe chápe tak, že byl jen ve špatnou dobu na špatném místě," uvedla mluvčí.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře