Dva muži z Mostecka vykrádali garáže v kraji. Osudnou se jim stala výprava na Litoměřicku

Část ukradených věcí policie objevila v garáži, do které zloději lup ukrývali. Foto: archiv Policie ČR
Část ukradených věcí policie objevila v garáži, do které zloději lup ukrývali. Foto: archiv Policie ČR

Mostecko - Mostecká policie dopadla dva zloděje, kteří v Ústeckém kraji vykrádali garáže. Od prosince 2014 jich vykradli přes třicet. Majitelům způsobili škodu přes půl milionu korun. Klec sklapla na Litoměřicku.

Reklama

Třicet jedna vykradených garáží a škoda přes půl milionu korun, taková je bilance spolupráce dvou mužů z Mostecka. Objasnění případů se nyní povedlo mosteckým kriminalistům.

Povedená dvojice řádila na území kraje v prosinci loňského roku a v letošním prvním čtvrtletí.  K odhalení jejich totožnosti přispělo zadržení policejní hlídkou při vloupání v polovině března na Litoměřicku.

Mostečtí kriminalisté okamžitě vyhodnotili, že podezřelí muži mohou mít souvislost s několika „vloupačkami“ na Litvínovsku a Mostecku.

"Ukázalo se, že šlo o správnou stopu. Následným šetřením se zjistilo, že dvojice toho má mít na svědomí poněkud více – kromě pěti garáží v Mostě, pěti v Meziboří, čtyř v Litvínově, měli šestkrát navštívit garáže v Jirkově a jedenáctkrát měli krást v Bílině," uvedla policejní mluvčí Alena Bartošová.

V objektech brali téměř vše, na co tam narazili - pneumatiky, vybavení vozidel, sportovní potřeby a doplňky, nářadí, elektronářadí, hračky, kanystry s pohonnými hmotami, tlakovou myčku, svářecí agregát, jízdní kola, koloběžky, přepravku s pivy a spoustu dalších věcí. V garáži v Jirkově a Meziboří si přišli ke čtyřkolkám. Většinu hodnotnějších věcí stihla dvojice zpeněžit.

"Část „lupu“ (vč. čtyřkolek) policisté zajistili, dohledali majitele věcí a vrátili jim je. Celková škoda ukradených věcí je téměř 507 tisíc korun a poškození dosáhlo 62 tisíc korun českých. Na zajištění věcí se velkou měrou podíleli policisté obvodního oddělení v Bílině," konstatovala policejní mluvčí.

Muži ve věku 30 a 31 let byli vyšetřovatelem mostecké policie obviněni ze spáchání zločinu krádež vloupáním a přečinu poškození cizí věci. Mladší z nich si usnesení o obvinění přebíral ve věznici, kde si nyní odpykává trest za obdobnou kriminalitu. Druhý muž je stíhán na svobodě. V případě uznání viny oběma hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Případ je stále v šetření mosteckých policistů.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře